19:02 31 مارچ 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام کرد، که به‌دلیل ناامنی‌ و نبود فهرست رای‌دهندگان، ۲۲۰۰ مرکز رای‌دهی در انتخابات ریاست جمهوری مسدود خواهد بود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام کرد، که به‌دلیل ناامنی‌ و نبود فهرست رای‌دهندگان، ۲۲۰۰ مرکز رای‌دهی در انتخابات ریاست جمهوری مسدود خواهد بود.

حواعلم نورستانی؛ رییس کمیسیون انتخابات افغانستان، امروز (شنبه، ۱۱ جوزا) گفت، که این مراکز رای‌دهی در حالی مسدود می‌شود که نهادهای امنیتی در امر بازگشایی و تامین امنیت این مرکز ناتوان هستند.

وی افزود: این مراکز در ولایت‌های مسدود است که طالبان در آن حضور دارند.

به گفته رییس کمیسیون انتخابات افغانستان، شمار مراکز رای‌دهی فعال در جریان انتخابات ریاست جمهوری ۵ هزار و ۳۸۳ مرکز خواهد بود.

انتخابات مجلس نمایندگان در ولایت غزنی، به‌دلیل اختلافات بر سر نحوه برگزاری، انجام نشد و کمیسیون انتخابات اعلام کرده که این انتخابات، همزمان با انتخابات ریاست جمهوری هم برگزار نخواهد شد.

خانم نورستانی گفت، که در انتخابات ریاست جمهوری در ولایت غزنی، از ۴۶۰ مرکز رای‌دهی، به تعداد ۲۴۷ مرکز یعنی کمتر از نصف مراکز ویژه آن ولایت باز خواهد بود.

یادآوری می کنیم، که افزون بر انتخابات مجلس نمایندگان در غزنی، انتخابات شورای ولایتی نیز که قرار بود همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار شود، لغو شده‌است.

 

مرتبط:

انتخاب دو کمیشنر خارجی برای کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان
متهم کردن سازمان ملل توسط کمیسیون مستقل انتخابات
تظاهرات نامزدان بیرون فهرست در برابر کمیسیون مستقل انتخابات
انتقاد داکترعبدالله از کمیسیون مستقل انتخابات
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر