05:29 13 اگست 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
101
ما را در دنبال کنید

مذاکرات چهارجانبه روسیه، امریکا، چین و پاکستان در مورد صلح افغانستان در شهر بچینگ پایان یافت.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه ایالات متحده اعلام کرد که نمایندگان روسیه، امریکا، چین و پاکستان در جریان مذاکرات شان در مورد صلح افغانستان که در شهر بچینگ برگزار شد، خواستار آغاز هر چه زودتر گفتگوهای مستقیم میان حکومت افغانستان و گروه طالبان شدند.

وزارت امور خارجه امریکا: «شرکت کنندگان این نشست از طرف های درگیر در افغانستان خواستند تا از فرصت برای برقراری صلح استفاده نمایند و هر چه زودتر گفتگوهای بین الافغانی با اشتراک حکومت افغانستان، گروه طالبان و سایر افغان ها را آغاز کنند. افزون براین، شرکت کنندگان این نشست مجددا تاکید کردند که مذاکرات صلح افغانستان باید تحت رهبری و مشارکت افغان ها برگزار شوند و امیدوار هستند که این مذاکرات در آینده نزدیک سبب برقراری صلح سراسری در افغانستان گردد.»

بر بیناد گزارش، نمایندگان روسیه، امریکا، چین و پاکستان از نتایج نشست بین‌الافغانی در مسکو و دوحه استقبال نمودند و برگزاری همچو نشست ها را برای رسیدن به صلح مهم عنوان کردند.

این در حالی است که روز گذشته نماینده گروه طالبان اعلام کرد که گروه با ایالات متحده در جریان مذاکرات در دوحه در همه جناح ها به توافق رسیدند.

 

مرتبط:

خلیل زاد با مقام های چین در مورد صلح افغانستان رای زنی کرده است
خوش بینی آنگلامرکل از گفتگوهای اخیر در مورد صلح افغانستان
پاکستان: تلاش صادقانه‌‌ای برای برقراری صلح در افغانستان داریم
کرزی: رهبری روند صلح باید به دست افغان‌ها باشد
حکمتیار: هنوز دولت طرح روشن و مشخص در مورد صلح ندارد
روسیه از نشست بین الافغانی صلح در دوحه حمایت کرد
اشرف غنی: فرصت کنونی برای صلح بی‎پیشینه ‎است
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر