21:37 19 اکتوبر 2019
هون لیی نماینده رسمی وزارت خارجه چین

در پکن روی آتش بس دایمی افغانستان توافق شد

© AFP 2019 / Mark Ralston
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 40
ما را در دنبال کنید

نشست چهار جانبه نماینده گان امریکا، چین، روسیه و پاکستان در پگن برگزار گردید و بر آغاز هر چه سریع مذاکرات میان افغانان و برقراری آتش بس همه جانبه همزمان با این مذاکرات توافق کردند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از روزنامه ماندگار، زلمی خلیل زاده نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان در قالب چند توییت از برگزاری نشست چهار جانبه در باره روند صلح افغانستان خبر داد و تاکید کرد که مذکرات بین طالبان، حکومت افغانستان و مردم این کشور باید هر چه سریع تر برگزار شود.
وی نوشته است: ما در باره آغاز هر چه سریع تر این گفتگوها توافق کردیم که در کمترین زمان منجر به شکل گیری چارچوپ صلح برنامه یی جامع برای آینده سیاسی این کشور شود تا برای همه مردم افغانستان قابل قبول باشد. ما همچنان بر ضرورت میزان کاهش خشونت در زمان حال و برقراری یک آتش بس همه جانبه و دایمی همزمان با مذاکذات بین الافغانی توافق کردیم.
خلیل زاد در توییت دیگری گفته است: تعدادی شریک های سیاسی بیشتری در عرصه بین الملل خواهیم داشت با آغاز مذاکرات به ما بپیوندند.
وزارت خارجه امریکا نیز در بیایه یی گفته است که این سومین رای زنی چین، امریکا و روسیه در مورد صلح افغانستان است، بر اس این بیانیه، شرکت کننده گان نشست بر اهمیت اجماع سه جانبه در باره روند صلح که در 25 اپرپل سال 2019 در مسکو به دست آمده بود تاکیدکرده اند.
نماینده گان چهار از نشست های میان افغانان در مسکو و دوجه استقبال کردند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر