18:43 31 مارچ 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
2 0 0
ما را در دنبال کنید

در مراسم اهدای اعتبارنامه از جانب کمیسیون مستقل انتخابات شماری از نامزدان از جمله محمد اشرف غنی، عبدالله عبدالله، گلبدین حکمتیار و محمد حنیف اتمر حضور نداشتند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، کمیسیون مستقل انتخابات امروز (دوشبنه، ۲۴ سرطان) برای هفده نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری اعتبارنامه داد.

حوا علم نورستانی، رئیس کمیسیون مستقل انتخابات در مراسمی که به این مناسبت در کمیسیون انتخابات برگزار شده بود، گفت که این اعتبارنامه‌ها کاندیدا بودن افراد در انتخابات را تصدیق می‌کند و نیز برای نامزدان مجوز می‌دهند تا کارت شناسایی برای ناظران در روز انتخابات بگیرند.

اما، غلام فاروق نجرابی، یکی از نامزدان انتخابات ریاست‌جمهوری در اعتراض به وجود نابه‌سامانی‌ها و عدم اصلاحات در کمیسیون مستقل انتخابات اعتبارنامه‌اش را نپذیرفت.

او گفت تا هنگامی‌که اصلاحات بنیادی در این کمیسیون به میان نیاید، به شفافیت و عادلانه بودن انتخابات باور نخواهد داشت. وی گفت: "این قانون اساسی بی‌بنیاد و این قانون نا به‌کار انتخابات ازبین نرود، ما حاضر نیستیم اعتبارنامۀ این چنین تقلب‌کاری‌ها را بگیرم".

در انتخابات ریاست‌جمهوری که قرار است در ششم ماه میزان برگزار شود، هژده تن به شمول محمد اشرف غنی، رئيس‌جمهوری و عبدالله عبدالله، رئیس‌اجراییه نامزد می‌باشند.

در مراسم اهدای اعتبارنامه، شماری از این نامزدان شرکت کرده بودند و شماری هم نماینده‌‌های شان را فرستاده بودند.

مرتبط:

هشدار داکترعبدالله از تکرار اشتباهات در انتخابات پیش‌رو
نهاد های کمک کننده بودجه انتخابات را پرداخت نمی کنند
اشتراک بیش از 80 درصد مردم در انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو
لایحه وظایف کمیشنران خارجی در کمیسیون انتخابات هنوز معلوم نیست
طالبان: پیش از خروج امریکا برگزاری انتخابات را نمی پذیریم
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر