06:12 11 دسمبر 2019
  نماینده‌گان سابق مجلس جنگ‌افزار دولتی را پس نداده‌ اند

نماینده‌گان سابق مجلس جنگ‌افزار دولتی را پس نداده‌ اند

© Photo / ارگ
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

در مجلس نماینده‌گان منابعی گفنه اند که اعضای دور شانزدهم مجلس بیش از ۱۴۰۰ جنگ افزار دیگر امکانات دولتی را باخودشان برده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، اعضای دور شانزدهم مجلس بیش از ۱۴۰۰ جنگ افزار دیگر امکانات دولتی را باخودشان برده‌اند که شامل جنگ‌افزارها شامل صدها کلاشنیکوف و بیش از بیست موتر رنجر و موترهای زرهی استند که پس از ختم دورۀ این نماینده‌گان، دوباره به حکومت برنگشتانده ‌اند.

دبیرخانۀ مجلس نماینده‌گان، می‌گوید که با شماری از نماینده‌گان پیشین تفاهم شده‌است که امکانات دولتی را که در اختیار دارند به نماینده‌گان کنونی بدهند.

رحیم الله غالب، معاون دبیرخانۀ مجلس می‌گوید اما می‌گوید که شمار جنگ‌افزهایی‌که نزد اعضای پیشین مجلس استند، نزدیک به هفت‌صد میل می‌رسد: «تقریبأ ۶۵۰ تا ۶۵۸ میل سلاح نزد این افراد باقی مانده باشدږ در حدود هفده پایه جمر باقی مانده باشد و دربارأ موتر و دیگر چیزهایی‌که گفته می‌شود، ما این‌هارا در اختیار شان نگذشاته ایم. البته موتر و دیگر چیزها را از امکانات شخصی خودشان و نفوذی که در حکومت داشته‌اند، شاید از داخل وزارت امورداخله و دیگر جاها به دست آورده باشند.»

در همین حال، مسعود اندرابی، نامزد وزیر وزارت امور داخله می‌گوید که این جنگ‌افزارها گردآوری خواهند شد: «در صورتی‌که پارلمان در گردآوری این جنگ‌افزار و وسایط مشکلاتی داشته باشند و نیاز به قوت بیشتر داشته باشند، پولیس همرای شان همکاری خواهد کرد.»

نماینده‌گان مجلس، می‌گویند که برای تأمین امنیت هر نماینده، چهار جنگ‌افزار و امکانات دیگر مانند موترهای رنجر و زرهی داده می‌شود، اما شماری از نماینده‌گان دور هفدهم مجلس می‌گویند که تاکنون این امکانات را دریافت نکرده‌اند.

مهدی راسخ، یک عضو مجلس نماینده‌گان گفت: «ما هنوز هم امکانات لازمی را به دست نیاورده ایم؛ چون می‌گویند که نیست. من احساس می‌کنم که تهدیدها نیز بیشتر شده‌اند».

شهروندان کشور، می‌گویند که اگر این جنگ‌افزارها و امکانات دولتی از نزد نماینده‌گان پیشین گرفته نشوند، احتمال آن وجود دارد که از این جنگ‌افزار در جرم‌های گوناگون استفاده شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر