12:23 22 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 21
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور ترکمنستان فرمان ارسال کمک های بشردوستانه به افغانستان را امضا کرد.

به گزارش اسپوتنیک، قربانقلی بردی محمدوف، رئیس جمهور ترکمنستان، فرمانی را در خصوص ارسال کمک های بشر دوستانه کشورش برای افغانستان امضاء نمود.

 براساس این سند،  به وزارت آموزش و پرورش، وزارت بهداشت و صنایع پزشکی، وزارت تجارت و روابط اقتصادی خارجی، وزارت صنایع نساجی و اتحادیه صنایع و کارآفرینان ترکمنستان مسئولیت سازمان دهی و جمع آوری کمک های بشر دوستانه برای افغانستان سپرده شده است.

مقامات افغان و ترکمن میگویند، تطبیق پروژه های زیربنائی مشترک برای کمک کردن در تأمین صلح و ثبات در افغانستان، نقش عمده ای دارد.

در جریان آخرین سفر مقامات ترکمنی به ولایت هرات، هیاتی از ترکمنستان و کشور ما که شامل سیاسیون، دیپلوماتان، مامورین دولتی که از سکتورهای مختلف نظارت میکنند، و رهبران تجاری، در مورد اولویت ها برای همکاری، صحبت نمودند.

در حالیکه هر دو کشور ها منافع خودشان را در تطبیق پروژه های زیربنائی مشترک در انرژی، ترانسپورت و مخابرات دارند، آن «منافع اکثراً منطبق میشوند .

ناظرین میگویند، ترکمنستان، که با افغانستان 744 کیلومتر مرز مشترک دارد، امیدوار است تا برق و گاز طبیعی را از طریق این کشور به بازارهای دلخواه در آسیای جنوبی انتقال دهد و یک منبع جدیدی را برای درآمد اسعار خارجی باز کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر