03:51 27 جنوری 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 04
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور امریکا در دیدارش با عمران خان، نخست وزیران پاکستان گفت که امریکا می‌تواند در یک هفته در جنگ افغانستان پیروز شود، اما او تأکید می‎کند که با این کار نمی‌خواهد ده میلیون تن کشته شوند.

به گزارش اسپوتنیک، حکومت افغانستان خواهان توضیحات دربارۀ سخنان دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا دربارۀ جنگ این کشور در افغانستان  شده‌است.

در خبرنامۀ ریاست‌جمهوری آمده‌است که ملت افغانستان به هیچ قدرت خارجی اجازه تعیین سرنوشت خودش را نداده و نخواهد داد.

 خبرنامه می‌افزاید که شراکت و همکاری افغانستان با جهان و به ویژه با امریکا بر مبنای منافع متقابل و احترام متقابل است.

در خبرنامه گفته شده‌است که حکومت افغانستان از همکاری امریکا برای آوردن صلح، حمایت می‌کند، اما سرنوشت اساسی افغانستان درنشست‌های سران دول خارجی بدون حضور نماینده‌گان افغانان تعیین شده نمی‌تواند.

بربنیاد این خبرنامه، حکومت افغانستان از مجرای دیپلماتیک و دولتی خواهان صراحت و توضیحات از سوی واشنگتن دربارۀ اظهارات رییس‌جمهور ترامپ هنگام دیدار با نخست وزیر پاکستان است.

ترامپ روز دوشنبه، با نخست وزیر پاکستان در کاخ سفید دیدار کرد و دربارۀ همکاری این کشور در پایان نبرد در افغانستان، بحث و گفتگو کردند.

ترامپ در این دیدار گفت که امریکا می‌تواند در یک هفته در جنگ افغانستان پیروز شود، اما او تأکید می‎کند که با این کار نمی‌خواهد ده میلیون تن کشته شوند.

او در گفتگو با خبرنگاران در کاخ سفید گفت که ترجیح می‌دهد که با پاکستان همکار شود تا امریکا به جای عملی "ویران کننده" پیروز این نبرد شود.

او افزود: "اگر ما بخواهیم که در یک نبرد در افغانستان مبارزه کنیم، من می توانستم پیروز این نبرد در یک هفته شوم. من نمی خواهم که ده میلیون ده تن رابکشم. اگر من بخواهم که پیروز نبرد شوم، افغانستان از کرۀ زمین محو خواهد شد و تمام خواهد شد."

او می‎افزاید: "من نمی خواهم آن مسیر را سپری کنم. ما با پاکستان کار خواهیم کرد و دیگران خود را پرورش می دهند. ما نمی خواهیم پولیس باشیم، چون اساسأ ما پولیس هستیم. و ما قرار نیست که ما پولیس باشیم."

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر