09:34 02 مارچ 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

طالبان اعلام کرده اند که تا زمانی که خروج نیروهای خارجی از افغانستان اعلام نشود، قصد برگزاری مذاکرات مستقیم با حکومت افغانستان را ندارند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، محمد سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر با نشر اعلامیه‌یی گفته است: "مذاکرات بین‌الافغانی تنها پس از اعلام خروج نیروهای خارجی (از افغانستان) آغاز خواهند شد".


این در حالی است که دیروز (شنبه، ۵ اسد) عبدالسلام رحیمی، وزیر دولت در امور صلح اعلام کرد که مذاکرات میان نمایندگان حکومت و جنبش طالبان تا دو هفته آینده آغاز خواهند شد. همچنان زلمی خلیلزاد، نماینده امریکا برای صلح افغانستان گفت که مذاکرات بین‌الافغانی پس از توافق میان واشنگتن و طالبان آغاز خواهد شد.

به تاریخ ۷ – ۸ جولای سومین کنفرانس بین‌الافغانی در دوحه برگزار شد. در این کنفرانس هیات مذاکره‌کننده دفتر سیاسی طالبان در قطر و سیاسیون افغان شرکت ورزیدند. این در حالی است که نمایندگان حکومت افغانستان در این نشست در سطح شخصی حضور داشتند. در پایان این نشست، اشتراک‌کنندگان آن اعلامیه مشترکی مبنی بر رهایی زندانیان مسن، زخمی، بیمار و همچنان تامین امنیت بناهای غیرنظامی، نشر کردند.

مرتبط:

رئیس‌جمهور غنی از آغاز مذاکرات با طالبان در چند روز آینده خبر داد
مذاکرات قریب الوقوع حکومت افغانستان و طالبان
خلیل زاد: پس از توافق با واشنگتن، گفتگوهای صلح دولت افغانستان با طالبان انجام می شود
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر