04:47 27 فبروری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

نیروهای امنیتی افغانستان در یک عملیات خاص علیه طالبان 20عضو این گروه شورشی را از پا درآوردند.

به گزارش اسپوتنیک، در خبرنامه‌ای از سوی وزارت دفاع ملی به روز یکشنبه آمده است که شب گذشته به اثر حملات نیروهای افغانستان علیه طالبان در ولسوالی ترنک، و جلدک ولایت زابل 20 عضو گروه شورشی طالب کشته شدند.
این در حالیست که چندی پیش والی زابل درباره حملات طالبان بالای ولسوالی شاجوی این ولایت افزوده بود که حدود 400 طالب مسلح حمله های خود را بالای پوسته های نیرو های امنیتی در مرکز ولسوالی شاجوی آغاز کرده اند که به دلیل مقاومت نیرو های امنیتی، طالبان تا به حال موفق به پیشروی نشده اند.
نیزافزود: در همين راستا 7 طالب کشته و 5 طالب دیگر زخمی شده است.
سیال، با بيان اينكه در نتیجه این درگیری ها تا حال دو سرباز پولیس نیز شهید شده اند اظهار داشت: ادعا ها درباره سقوط بیشتر پوسته ها در مرکز ولسوالی شاجوی نادرست می باشد، چرا كه نیرو های کمکی نیز از قلات در حال اعزام به سوی شاجوی اند و گشت های هوایی نیز در ساحه جریان دارد.
سخنگوی والی زابل ابراز داشت: طالبان توان سقوط ولسوالی شاجوی را ندارند و همچنان که در سایر ولسوالی ها شکست خوردند در شاجوی نیز با شکست مواجه خواهند شد.
وی با رد پیش روی طالبان در این ولسوالی گفت: امروز در برخی رسانه ها به نقل قول از وزیر محمد جوادی، ولسوال شاجوی نقل شده بود که به دلیل کمبود نیرو احتمال سقوط ولسوالی شاجوی به دست طالبان وجود دارد.
یادآوری می کنیم، که زابل یکی از ولایت های نا امن افغانستان به شمار می رود که طالبان مسلح در بخش های از این ولایت حضور دارند و گاهگاهی بالای مراکز ولسوالی ها و پوسته ها حمله می کنند.

مرتبط:

تلفات نظامیان و غیرنظامیان طی یک هفته گذشته در بسیاری از ولایات افغانستان
تلفات سنگین غیرنظامیان در سوریه و عراق
سقوط یک طیاره کوچک در جرمنی تلفات بر جای گذاشت
وراد شدن تلفات سنگین به طالبان در غرب افغانستان
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر