06:44 05 اگست 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

باشندگان یکی از ولسوالی های مرکزی ولایت نورستان از ظهور داعش در این ولسوالی نگران هستند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سلام وطندار، وانت‌وایگل، یکی از ولسوالی‌های مرکزی ولایت نورستان است، که در همسایگی ولسوالی مانوگی کنر قرار دارد. راه ورود به این ولسوالی نیز از ولسوالی مانوگی کنر می‌گذرد؛ جایی که گروه داعش در این اواخر فعالیت‌اش را در آن افزایش داده است.

با آن که مقام‌ها ادعا می‌کنند، که گروه داعش را در ولسوالی‌های مانوگی و چپه درۀ کنر سرکوب کرده‌اند و این گروه قادر به گسترش فعالیت‌های خود به دیگر ولسوالی‌ها نیست، اما باشندگان ولسوالی وانت‌وایگل نورستان نگران‌اند که اگر داعش به این ولسوالی راه پیدا کند، راه‌های ورودی را بسته و به ساده‌گی این ولسوالی تصرف می‌کند.

ولسوالی کوهستانی وانت‌وایگل پیش از این چند بار به تصرف طالبان در آمده بود و حالا مردم نگران سقوط این ولسوالی به دست داعش اند. 

نسیم از باشندگان ولسوالی وانت‌وایگل می‌گوید، گروه داعش در ولسوالی‌های مانوگی و چپه درۀ کنر خسارات مالی زیادی به مردم رسانده است و اگر این گروه به وانت‌وایگل هم نفوذ کند، مردم با مشکلات زیادی مواجه خواهند شد. 

با آن که راه ورودی ولسوالی وانت‌وایگل پیش از این ناامن بود، اما با عملیات نیروهای نظم‌عامه و ایجاد پاسگاه‌های امنیتی در این مسیر، رفت‌وآمد در این راه  جریان دارد.

نصیراحمد ساپی، فرمانده لوای هفتم نظم‌عامه در شرق افغانستان می‌گوید، گروه داعش در ولسوالی‌های مانوگی و چپه درۀ کنر شکست خورده و آنان نمی‌گذارند که این گروه در مناطق دیگری شروع به فعالیت کند.

آقای ساپی می‌افزاید، گروه داعش نه تنها که توانایی ناامن‌سازی راه ولسوالی وانت‌وایگل را ندارد، توانایی ورود به این ولسوالی را نیز ندارد.

مرتبط:

اولین حملات داعش بالای پولیس ولایت نورستان
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر