14:25 12 اگست 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

گمان میرود که ترامپ تا سال آینده نیروهای امریکا را از افغانستان خارج نماید.

اسپوتنیک به نقل از اناتولی، برخی مقامات واشنگتن اعلام کردند که ترامپ قصد دارد تا پیش از انتخابات 2020 امریکا روند خروج نظامیان این کشور از افغانستان را به پایان برساند.

یک تعداد از مقامات واشنگتن که نخواستند نامشان فاش شود در گفتگو با شبکه «ان.بی.سی» اعلام کردند: دونالد ترامپ،‌ رئیس جمهور ایالات متحده تصمیم دارد قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 در امریکا، روند خروج نظامیان خود از افغانستان را به پایان برساند، اما اجرای چنین تصمیمی تا نوامبر سال آینده دشوار خواهد بود.

این درحالی است که واشنگتن‌پست روز گذشته به نقل از مقامات دولتی امریکا که نام آنها ذکر نشده، گزارش داد در پی توافق با طالبان واشنگتن نیروهای نظامی خود را از 14 هزار نفر به 8 یا 9 هزار نفر کاهش خواهد داد.

به گفته این مقامات، در مقابل طالبان نیز پذیرفته مذاکرات صلح با دولت افغانستان را آغاز کند. این گفت‌وگوها درباره توافق آتش‌بس دو طرفه و قطع ارتباط طالبان با گروه تروریستی القاعده خواهد بود.

همچنین دونالد ترامپ رئيس جمهور ایالات متحده امریکا پیش از این طی یک نشست خبری در کاخ سفید از آغاز کاهش نظامیان امریکایی در افغانستان خبر داده بود.

ترامپ افزود: «ما با نتایج خوبی در مذاکرات با طالبان دست یافتیم. اکنون نیز با آنان دیدار می کنیم. شمار نظامیان خود را کاهش می‌دهیم . 19 سال است که در افغانستان نقش پولیس را اجرا می نمایم. می‌توانیم در 4 روز به این جنگ خاتمه دهیم اما در آن صورت 10 میلیون نفر کشته می‌شوند. منظورم به کار بردن سلاح‌های هسته ای نیست، بلکه استفاده از تسلیحات متعارف است».

رئیس جمهور امریکا همچنین با اعلام اینکه نظامیان خود از سوریه را کاهش می دهند، اظهار داشت: داعش را شکست دادیم و اکنون 2500 عضو این گروه(تروریستی) بازداشت شده اند. اروپا یا دیگران آنها را تحویل خواهند گرفت.

ترامپ همچنین از مذاکرات با روسیه برای کاهش تسلیحات هسته ای خبر داد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر