01:24 28 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

یک گروه 20 نفره از نیروهای خیزش مردمی در ولایت سرپل امروز با همه جنگ افزارهای شان به گروه طالبان پیوستند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آوا، محمد نور رحمانی، رییس شورای ولایتی سرپل گفت: ولسوالی گوسفندی سرپل درآستانه سقوط قراردارد و حکومت مرکزی دربرابر نا امنی های اخیر در مرکز و ولسوالی های این ولایت سکوت اختیار کرده است .


وی افزود: در تازه ترین مورد 20عضو نیروهای خیزش مردمی در منطقه شکیار، چاشت امروز با همه ای جنگ افزارهای سبک وسنگین شان به گروه طالبان پیوستند.
 رحمانی هشدار داد: اگربی توجهی حکومت مرکزی هم چنان ادامه  یابد و نیروهای تازه نفس برای مهار حملات طالبان که از چندین  ولایت و ولسوالی ها به ولسوالی گوسفندی سرپل هجوم آورده اند فرستاده نشوند فاجعه بزرگ انسانی رخ خواهد داد.  
امیدالله یک باشنده گوسفندی نیز  افزود: بیست تن از نیروهای خیزش مردمی همراه با یک قوماندان شان به طالبان پیوسته اند.
 این باشنده گوسفندی ادامه داد: گروه طالبان در حال آرایش نیروهای خود هستند و امکان دارد امشب بالای مرکز ولسوالی گوسنفدی حملات شان را آغاز کنند یک منبع معتبر محلی که نخواست از وی نام برده شود نيز گفت: این 20عضو نیروهای خیزش مردمی در پی بی توجهی حکومت محلی و مرکزی به طالبان پیوسته اند.
در این باره تاکنون وزارت داخله و وزارت دفاع افغانستان دیدگاه شان را بیان نکرده اند.

یادآوری می کنیم، که ولایت سرپل یکی از ولایت های ناامن در شمال افغانستان است، که نفوذ گروه طالبان و داعش روز به روز در این ولایت افزایش می یابد.

مرتبط:

طالبان یک دهقان معلول را در ولایت سرپل سربریدند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر