12:36 04 اگست 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
111
ما را در دنبال کنید

رهبر حزب عوامی ملی پاکستان از اسلام‌آباد خواست تا انتقام مسئله کشمیر را از مردم افغانستان نگیرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از افغانستان تایمز، افراسیاب ختک رهبر حزب عوامی ملی پاکستان و عضو سنای این کشور، از دولت پاکستان خواست تا در پیوند با تنش‌های اخیر کشمیر با هند محتاط باشد و انتقام آن را از مردم افغانستان نگیرد.

این سیاستمدار برجسته پشتون گفت: پاکستان باید افغانستانی‌ها را مانند برادران و خواهران خود ببیند، نه دشمنانی که انتقام کشمیر را از آن‌ها بگیرد.

وی افزود، که سیاستمداران افغانستان از همکاری با امریکا در روند صلح افغانستان خواستار بهره‌برداری سیاسی و اقتصادی هستند و این موضوع را درک نمی‌کنند که جنگ در منطقه در نهایت به پاکستان نیز آسیب خواهد رساند.

ختک ادامه داد: امریکا امروز در منطقه حضور دارد اما فردا نخواهد بود اما افغانستان برای همیشه همسایه پاکستان باقی خواهد ماند.

یادآوری می کنیم، که پیش از این شهباز شریف رهبر جریان اپوزیسیون پارلمان پاکستان گفته بود: این چگونه انصاف است که افغانستانی‌ها از صلح لذت برده و آن را جشن می‌گیرند اما خونریزی در کشمیر ادامه دارد؟

به گفته شهباز شریف برقراری صلح در افغانستان برای پاکستان حایز اهمیت است اما نه تا زمانی که خونریزی‌ها در کشمیر ادامه داشته باشند و زنان و کودکان کشته شوند.

وی تاکید کرد: این امکان ندارد که کشمیر در آتش بسوزد، زنان، کودکان کشته شوند و ما تعهد تامین صلح در افغانستان را بدهیم؛ این کار شدنی نیست و این گونه نخواهد شد.

مرتبط:

عمران خان: اسلام آباد با هدف تقویت صلح در منطقه پیوند با افغانستان را گسترش داد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر