17:17 06 اگست 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
220
ما را در دنبال کنید

جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری، به دلیل بدتر شدن اوضاع امنیتی کشور و از یکه تازی حکومت وحدت ملی انتقاد می کند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از طلوع نیوز، جنرال دوستم، بعد از ادای نماز عید، در اقامت گاه اش در شهر شبرغان، رئیس جمهور غنی را مسوول تمام اوضاع ناهنجار کنونی در کشور می داند.

آقای دوستم می افزاید که در جلسه شورای امنیت تاکید می کرد که از وزارت های خانه ها، دفاع ،پولیس، ریاست امنیت ملی نباید استفاده سیاسی شود در حالی که این مشوره ها به گفته او از سوی رئیس جمهور پذیرفته می شدند اما در عمل برعکس ثابت می شد.

دوستم از پوستن امرالله صالح سخت انتقاد می کند و می گوید که سرور دانش را به وی به ارگ رسانیده است.

او می گوید: «هر علمای فهمیده پشت تیم دولت ساز برود یک خطای علمی می کند. افسوس می گوییم به امرالله صالح... افسوس خون او بچه ها به خاطر همین تیم ریخت.»

آقای دوستم می افزاید: «خلاف قانون، تو رییس جمهور موقت... تو انتقاد خارجی ها را گوش می گیرد. یک خارجی از همین حرکت ها خوش نیست، به شمول امریکا و ناتو. یک سیاست مدار در افغانستان خوش نیست، به شمول، اتمر و حکمتیار صاحب.»

او می گوید که آقای غنی در پیکار انتخاباتی اش از زورگویان یاد می کند در حالی که او خودش یک زورگو و قانون شکنی را از آغاز حکومت وحدت ملی تاکنون انجام داده است.

او می‌افزاید: «داکتر صاحب اشرف غنی گپ می زند، چی می گوید؟ ما زورگویان ایتور می کنیم. همین گپ اش اول به ما می خوره. او برادر. او چهار تا جوان را جمع کرده در تالار لویه جرگه گپ می زنی. اونا نفهمن ما خو می فهمم.»

آقای دوستم می‌گوید: «ما دیکتاتور استیم زورگو استیم یا شما تیم دولت ساز شما؟ از قدرت دولتی شما سو استفاده می کنید. از پول گمرکات شما استفاده می کنید. طیاره دولتی شما استفاده می کنید.» 

پس از بازشدن پرونده اتهام آزار واذیت جنسی احمد ایشچی والی پیشین جوزجان از سوی دوستم در لوی سارنوالی، روابط او رئیس جمهور به سردی گراییده است از ماه ها به این سو در جوزجان به سر میبرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر