04:58 01 جون 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سرور دانش: گفت‌وگوها میان حکومت افغانستان و طالبان، پس از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری از سر گرفته می‌شوند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، در آستانۀ امضای احتمالی توافق صلح میان امریکا و طالبان، سرور دانش، معاون دوم رییس‌جمهور غنی اما می‌گوید که قرار است گفت‌وگوها میان حکومت افغانستان و طالبان، پس از ششم ماه میزان (برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری) از سر گرفته شوند.

در یک اعلامیه‌یی که از سوی دفتر رسانه‌‎های معاونیت دوم ریاست‌جمهوری نشر شده، از زبان آقای دانش آمده‌است که گفت‌وگوها میان امریکا و طالبان تکمیل شده‌است.

سرور دانش، گفته‌است که هنوز دربارۀ جگونگی نظام سیاسی افغانستان، قانون اساسی و موارد مربوط به دولت افغانستان هنوز با طالبان بحث نشده‌است.

در این اعلامیه آمده‌است: «میان نماینده ویژه امریکا وطالبان صرف بحث‌های مرتبط میان دو طرف انجام شده و بحث چگونگی نظام سیاسی کشور، قانون اساسی و موارد مربوط به دولت افغانستان، هنوز با طرف طالبان صحبت نشده و دولت افغانستان در این مورد طرف مذاکره است».

معاون دوم رییس‌جمهور، هم‌چنان گفته‌است که توافق صلح با طالبان باید منجر به ثبات دایمی در افغانستان شود: «مردم صلحی انتظار دارند که منجر به عزت مردم افغانستان، امنیت و ثبات پایدار، موجب حفظ آزادی‌های بدست آمده و دست‌آوردهای هجده ساله باشد».

این گفته‌ها در حالی ابراز می‌شوند که گفت‌وگوهای دور هشتم ایالات متحده و طالبان، هفتۀ پیش انجام شد و زلمی خلیل‌زاد، نمایندۀ ویژۀ امریکا برای صلح افغانستان برای درمیان گذاشتن جزئیات این گفت‌وگوها با مقام‌های امریکایی، به واشنگتن رفته‌است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر