04:55 07 جون 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

تیم دختران ربات ساز توحید هرات مدال افتخار نوزدهمین مسابقه جهانی WARC چین را کسب کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، تیم دختران ربات ساز توحید هرات مدال افتخار نوزدهمین مسابقه جهانی WARC چین را کسب کردند.

محمود رضایی مسئول خانه رباتیک افغانستان، درباره این موفقیت تیم دختران افغانستان در مسابقات چین گفت: تیم رباتیک دختران توحید با کسب امتیاز مثبت در رقابت‌های جهانی چین، مجوز حضور در مسابقات بین‌المللی WRO 2019 مجارستان را به دست آورده است.

وی افزود: در این مسابقات 319 دانش آموز در قالب 113 تیم از 30 کشور جهان شرکت داشته اند.

رضایی افزود: تیم رباتیک دختران توحید موفق شد مدال افتخار نوزدهمین مسابقه جهانی چین را کسب نماید.

وی خاطر نشان ساخت: اعضای تیم رباتیک افغانستان متشکل از سه نفر از شاگردان مؤسسه تعلیمی خصوصی توحید بودند که ژینوس بهروزیان، فریور قاضی زاده و مهرانه احمدی به سرپرستی مهندس محمد رضا رضایی مدیر خانه رباتیک افغانستان به این مسابقات اعزام شدند.

رئیس خانه رباتیک افغانستان در ادامه تصریح کرد: اگر از دانش آموزان افغانستانی حمایت صورت بگیرد می توانند در عرصه های جهانی بهتر از این بدرخشند.

وی افزود: متاسفانه به خاطر عدم حمایت مالی و کمبود امکانات ما نمی توانیم تمام توانایی های خود را به نمایش بگذاریم.

رضایی در ادامه اظهار داشت: تمام هزینه های اعرام تیم دختران افغانستان توسط خانواده های آنان پرداخت شده است که جا دارد از این خانواده ها که با این حرکت خود باعث شدند نام افغانستان در عرصه های جهانی بدرخشد، تشکر کنم.

رئیس خانه رباتیک افغانستان در پایان افزود: در حال حاضر ما حدود 15 هزار دانش اموز را در ولایت های هرات، کابل و بلخ تحت اموزش در رشته رباتیک قرار داده ایم.

یادآوری می کنیم، که پیش از این دختران ربات ساز افغانستان در مسابقات بین المللی رباتیک مکسیکو نیز جایزه بدست آورده بودند.

 

مرتبط:

دختران ربات ساز: اگر دولت همکاری کند، پهپاد می سازیم
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر