13:12 11 جولای 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

مقام های ارشد امنیتی افغانستان و ناتو برای بررسی وضعیت امنیتی ولایت پکتیا به این ولایت سفر کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، دفتر رسانه‌های ولایت پکتیا، در خبرنامه‌یی نوشت: اسدالله خالد سرپرست وزارت دفاع ملی، جنرال اسکات میلر، فرماندۀ مأموریت پشتیبانی ناتو در افغانستان، محمد مسعود اندارابی، سرپرست وزارت داخله و محمد معصوم ستانکزی، رییس امنیت ملی، روز پنج‌شنبه (۲۴ اسد) به ولایت پکتیا سفر کردند.

خبرنامه افزوده‌است، که این مقام‌های ارشد امنیتی در دیدار با مقام‌های محلی ولایت پکتیا بر بررسی تلفات غیرنظامیان در عملیات نیروهای امنیتی در ولسوالی زرمت این ولایت تأکید کرده‌اند.

بربنیاد خبرنامه، در این دیدار، فیصله شده‌است تا یک هیئت با صلاحیت برای بررسی تلفات غیرنظامیان در زرمت ایجاد شود و این هیئت یافته‌هایش را با مقام‌های امنیتی شریک سازد.

این درحالیست، که چهار روز پیش، ریاست امنیت ملی ادعا کرد که در عملیات نیروهای این ریاست، یازده طالب در زرمت کشته شدند، اما باشنده‌گان محل می‌گویند که کشته‌شده‌گان غیرنظامیان بوده‌اند.

همزمان با این، حمدالله محب، مشاور امنیت ملی رییس‌جمهور غنی در دیدار با تادامیچی یاماماتو، نمایندۀ سازمان ملل در افغانستان گفته‌است که تلفات غیرنظامیان تحمل پذیر نیست.

حمدالله محب، افزوده‌است که نهادهای امنیتی ازبهر جلوگیری از تلفات غیرنظامیان در نبردها روی راهبرد تازه کار می‌کنند.

محب تأکید کرده‌است که نتایج بررسی‌ها دربارۀ تلفات غیرنظام در زرمت، به‌زودی همه‌گانی خواهند شد.

یادآوری می کنیم، که ولایت پکتیا یکی از ولایت های ناامن افغانستان به شمار می رود که در آن گروه های تروریستی داعش و طالبان نفوذ گسترده دارند.

مرتبط:

تحقیق شورای امنیت ملی درباره تلفات افراد غیر ملکی در پکتیا
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر