09:59 25 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سفر نمایندگان گروه طالبان به «تاشکند» نتیجه موفقیت‌های بزرگ دیپلمات‌های ازبکستان انجام شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، «کمال الدین ربیم اف» تحلیلگر سیاسی ازبک گفت: سفر اعضای گروه طالبان به سرپرستی «ملا برادر» به «تاشکند» نتیجه موفقیت‌ دیپلماسی ازبکستان است.

ربیم اف تاکید کرد: پیش از این ازبکستان از برقراری ارتباط با گروه طالبان خودداری می‌کرد و نمی‌خواست با این گروه  گفت‌وگوی مستقیم انجام دهد اما تغییرات پس از به قدرت رسیدن «شوکت میرضیایف» باعث تقویت موقعیت این کشور در عرصه بین المللی شد.

این تحلیلگر سیاسی خاطرنشان کرد: وجهه ازبکستان در عرصه بین المللی از جمله در بین کشورهای اسلامی آنقدر پیچیده بود که کشورهای اسلامی از برقراری روابط با ازبکستان اجتناب و به آن با تردید و با دید منفی نگاه کردند.

وی گفت: اما هم اکنون با انجام اصلاحات گسترده در کشور، کشورهای اسلامی به ازبکستان با دیدگاه مثبت نگاه می‌کنند.

کمال الدین ربیم اف در پایان تاکید کرد: ازبکستان روابط خود را با تمام کشورهای جهان گسترش داده و تاشکند تلاش می‌کند نه تنها دستور کار خود را به عنوان یک بازیگر ژئوپلیتیک شکل دهد بلکه استراتژی خود را اجرا کند و این موفقیت بزرگ ازبکستان در سیاست خارجی می‌باشد.

یادآوری می کنیم، که هیئت گروه طالبان چند روز در ازبکستان به سر برده و در تاشکند، «سمرقند» و «بخارا» گفت‌وگوهایی را انجام دادند.آنان همچنین در روز عید سعید قربان در این کشور نماز خواندند.

پس از آن حکومت افغانستان از پذیرای گرم طالبان توسط ازبکستان شدیدا انتقاد کرد.

مرتبط:

پذیرایی گرم ازبکستان از طالبان خشم دولت افغانستان را برانگیخت + تصاویر
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر