19:08 31 مارچ 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

آقای غنی می‌افزاید که صلح و امنیت افغانستان و امریکا با تهدید روبه‌رو است و نیاز است که این روند با دقت و تدبیر لازم به پیش برده شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، رئیس‌جمهورغنی، هشدار می‌دهد که هرگونه راهکار نادرست برای رسیدن به صلح در افغانستان، می‌تواند پیامدهای ناگوار داشته باشد.

آقای غنی، این گفته‌هایش را امروز (چهارشنبه، 30 اسد) در دیدار با تود ولترز، فرمانده ارشد نیروهای امریکایی در اروپا اظهار داشته‌است.

در خبرنامه‌یی که از سوی دفتر رسانه‌های ریاست جمهوری نشر شده است، از زبان رئیس‌جمهور غنی آمده‌است که طالبان هنوز هم برای آتش‌بس و صلح اراده ندارند و این گروه باید برای مردم افغانستان دربارۀ رابطۀ شان با پاکستان، مواد مخدر، القاعده، داعش و ده‌ها گروه هراس‌افگن دیگر، وضاحت بدهند.

آقای غنی تأکید دارد که گروۀ طالبان بدون پناهگاه در خاک پاکستان، به موجودیت شان ادامه داده نمی‌تواند.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شوند که قرار است گفت‌وگوهای طالبان با امریکا از سرگرفته شوند. زلمی خلیل‌زاد، نمایندۀ ویژۀ امریکا برای صلح افغانستان دور تازۀ از سفرهایش را آغاز کرده‌است.

او قرار است نخست به دوحه برود و سپس به کابل و کشورهای دیگر سفر کند.

درهمین حال، فرمانده ارشد نیروهای امریکایی در اروپا از ادامۀ پشتیبانی واشنگتن  از نیروهای افغان اطمینان داده‌ و گفته است که ناتو با نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان بخاطر اهداف مشترک مبارزه می‌کنند.

پیش از این، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا نیز بر حضور استخبارات این کشور در افغانستان تأکید کرده بود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر