17:07 02 جون 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

گروه طالبان در واکنش به اظهارات اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا مبنی بر حضور اطلاعاتی آن کشور در افغانستان اعلام کرد که این گروه پس از صلح، تنها حضور دیپلماتیک امریکا را می‌پذیرد.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا  اخیرا در اظهاراتی بر خروج نیروهای امریکایی و تقویت حضور اطلاعاتی در افغانستان تاکید کرد. وی افزود که حضور اطلاعاتی امریکا در افغانستان به منظور کنترل وضعیت این کشور تقویت خواهد شد.

گروه طالبان با انتشار بیانیه‌ای با این اظهارات رئیس جمهور امریکا مخالفت کرده و گفته است که این گروه افزوده که دونالد ترامپ هنوز هم به افغانستان به چشم یک ایالت امریکا نگاه می کند.

طالبان در بیانیه خود گفته است که ترامپ یا برای روند صلح افغانستان ارزشی قائل نیست و یا هم از موضوعات مورد مذاکره بی خبر است.

در بیانیه‌ای طالبان آمده است که هدف اصلی طالبان از گفتگو با امریکا ، خروج کامل نظامی آن کشور از افغانستان است و این گروه اجازه حضور هیچ نظامی آمریکایی را نمی دهد.

طالبان افزوده که نمایندگان امریکا در مذاکره با این گروه پذیرفته اند که بدون حضور دیپلماتیک دیگر حضور هیچ نظامی خارجی در افغانستان قابل قبول نیست.

این گروه هشدار داده است که ادامه چنین اظهاراتی از سوی ترامپ به روند گفتگوهای صلح میان طالبان و امریکا آسیب می رساند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر