14:15 12 اگست 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

شماری از کارشناسان افغان معتقد اند که پیش از توافق صلح با طالبان باید گروه تروریستی داعش در کشور از بین برده شود زیرا پس از توافق احتمالی، این گروه تروریستی تقویت خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک؛ «عتیق‌الله امرخیل» جنرال بازنشسته و کارشناس مسائل نظامی افغانستان در صحبت با رسانه ها ضمن هشدار درباره تقویت داعش در دوران پسا صلح گفت که پیش از توافق باید گروه تروریستی داعش در افغانستان نابود شود.

وی می گوید که در غیر اینصورت جنگ ادامه خواهد یافت، تهدیدات افزایش یافته و کشتار بیشتر می‌شود.

«نعمت‌الله کریاب» از اعضای پارلمان افغانستان نیز از افزایش فعالیت داعش و جذب نیرو توسط این گروه تروریستی ابراز نگرانی کرد.

نمایندگان ولایت‌های شرقی در پارلمان افغانستان با اشاره به حملات راکتی ارتش پاکستان نیز می‌گویند که این حملات با هدف استقرار داعش صورت می‌گیرد، اتهامی که ارتش پاکستان آن را رد می‌کند.

پیش از این نیز مقامات امنیتی امریکا به رسانه‌ها گفته بودند گروه تروریستی داعش آماده است تا پس از توافق صلح امریکا و طالبان نفوذ خود را در افغانستان گسترش دهد.

«حمدالله محب» مشاور امنیت ملی افغانستان اما اخیراً اظهار داشت که داعش را تهدید بزرگ و استراتژیک برای افغانستان نمی‌داند زیرا این گروه ترویستی داعش در افغانستان پشتوانه مردمی ندارد.

این در حالی است که روند حمایت از داعش توسط نیروهای امریکایی در سال های اخیر به صورت قابل توجهی افزایش یافته است طوری که بارها اعتراض مقامات افغان و کشورهای منطقه را به همراه داشته است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر