08:36 25 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 41
ما را در دنبال کنید

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه ابراز داشت که کشورش برای کمک به تجهیز ارتش و ساختارهای امنیتی افغانستان ادامه خواهد داد.

به گزارش اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه امروز (28 آگست)  در صحبت هایش در جمع خبرنگاران گفت: "روسیه در آینده نیز کمک به ارتش و ساختار های دفاعی و امنیتی در افغانستان را ادامه خواهد داد".  

وی گفت: " روسیه امروز روش اساسی تر را برای کمک به افغانستان در پیش گرفته، ما همچنان به تجهیزات ارتش افغانستان و نیروهای امنیتی این کشور کمک خواهیم کرد".

 لاوروف در ادامه گفت: " تا کنون نیرو های دفاعی و امنیتی افغانستان قادر به دفاع مستقلانه از کشور و ریشه کن کردن تهدید تروریستی نیستند. بنابراین ، چنین تلاشهایی باید ادامه یابد".

 وزیر امور خارجه روسیه افزود: مبارزه با تروریسم باید بدون  درنظرداشت هیچگونه معیار دو برابر ادامه یابد.

سرگئی لاوروف گفت: به دلایل متعددی از جمله جنگ هایی که ایالات متحده و متحدین آن در عراق،  لیبی و در سوریه آغاز کرد، در حال حاضر داعش در کشور های دیگر از جمله افغانستان، جایی که داعشی ها دراین اواخر فعالیت شان راافزایش داده، گسترش یافت. آنها تلاش دارند که در شمال افغانستان با ایجاد پایگاه ها برنامه فعالیت های شان در کشور های آسیای میانه و کشور های متحد با روسیه، اجرا کنند.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه در اخیر خاطر نشان ساخت: «گزارش های نگران کننده ای از مدت پیش موجود است که برخی از همکاران غربی ما در رابطه با این گروه تروریستی که ازسوی شورای امنیت سازمان ملل به عنوان یک گروه تروریستی شناخته شده و هرگونه فعالیت آن ممنوع اعلام شده ، استانداردهای دوگانه نشان می دهند و تلاش می کنند از آنها برای دستیابی به وظایف یک جانبه ژئوپلیتیکی خود در افغانستان استفاده کنند». 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر