15:19 29 فبروری 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

مقام‌های محلی در کندهار می‌گویند که دو حمله کننده انتحاری زمانیکه می‌خواستند یک مراسم عروسی را هدف قرار دهند، قبل از رسیدن به هدف در نزدیکی محل برگزاری محفل منفجر شدند.

به گزارش اسپوتنیک، دو انتحار کننده که قصد حمله بر یک مراسم عروسی را در ولسوالی دند کندهار داشتند قبل از رسیدن به هدف از سوی نیروهای امنیتی شناسایی و کشته شدند. این رویداد شب گذشته(11 سنبله) در منطقه مشگیزو ولسوالی دند ولایت کندهار انجام شده است.

تادین خان فرمانده پولیس کندهار گفته که این دو حمله کننده انتحاری می‌خواستند مراسم عروسی یک افسر امنیت ملی را هدف قرار دهند که قبل از رسیدن به هدف توسط نیروهای امنیتی شناسایی و کشته شده‌اند.

به گفته او، این دو حمله کننده در نزدیکی محل برگزاری مراسم عروسی هدف قرار گرفته‌اند که در نتیجه انفجار مواد همراه شان کسی کشته نشده است.

اما فرمانده پولیس ولسوالی دند کندهار گفته که در نتیجه این حمله شماری از زنان و کودکان به صورت سطحی زخمی شده‌اند. اما او نیز از شمار دقیق زخمیان این رویداد چیزی نگفته است.

مقام‌های محلی گفته اند که این حمله از سوی طالبان سازماندهی شده بود.

این چهارم حمله انتحاری است که در 24 ساعت گذشته از سوی طالبان، در نقاط مختلف انجام شده است.

در ابتدا روز گذشته یک حمله کننده انتحاری پیش از رسیدن به هدف در ولایت پکتیا کشته شد.

پس از آن یک حمله کننده انتحاری با استفاده از یک موتر بم گذاری شده در ولایت کندز کاروان نیروهای امنیتی را هدف قرار داد که در نتیجه شماری از سربازان امنیتی و افراد محل کشته و زخمی شدند.

همچنین شب گذشته یک تراکتور پر از مواد انفجاری یک مهمان خانه خارجی را در شهر کابل هدف قرار داد که در نتیجه آن 16 کشته و 119 تن دیگر زخمی شدند. اکثر قربانیان این حمله را زنان وکودکان تشکیل می‌دهد.

طالبان مسلح مسوولیت این حملات را بردوش گرفته است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر