18:31 10 جولای 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

حکومت برای بقای قدرت خود از نگرانی‌های روند صلح استفاده‌جویی می کند.

انورالحق احدی، رئیس اجرائیه «ثبات و همگرایی» به رهبری داکتر عبدالله عبدالله، یک تن از نامزدان می گوید که حکومت در چند سال گذشته شماری از ماده های قانون را نادیده گرفته است وتمام تقررهای اخیر نیز از سوی حکومت به اساس سلیقه‌ای شخصی صورت گرفته است.

در همین آقای احدی می افزاید که فساد اداری از مواردی است که حکومت نتوانسته آنها را کاهش دهد و حتی فساد اخلاقی نیز در ارگ راه باز کرده است.

رئیس اجرائیه دسته انتخاباتی، در گردهمایی انتخاباتی در کابل که اجماع ورثه شهدا در آن حمایت شان را از این دسته انتخاباتی اعلام کرده اند، ابزار داشت.

آقای احدی، می‌گوید:

“«تیم دولت» ساز به اعوام فریبی مشهور است. اعوام فریبی در اقتصاد، اعوام فریبی در حکومت داری، اعوام فریبی در امنیت، اعوام فریبی به ارتباط صلح، شعار تیم «دولت ساز» است.”

با این حال، خدیجه ملک زاده، یک تن اعضای این اجماع ملی ورثه شهدا، با انتقاد از حکومت کنونی می گوید که آنان دیگر نمیخواهند که زنان در این سرزمین بیوه شوند وفرزندان شان بی سرپرست بمانند.

خانم ملک زاده، اظهار میدارد:

“ما دیگر نمی‌خواهیم که خواهران ما بیوه و فرزندان شان بی‌سرپرست شود، هزاران خون شهید ریخته، اما کسی نیست که بگوید چرا؟ و دست حمایت بر سر فرزندان آن شهدا بکشد.”

این در حالی است که حکومت از پیش از این گفته است که صلح برای افغانستان مهم است، اما انتخابات برای آنان جایگاه اولویت را دارد و در زمان معین آن برگزار می شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر