16:00 14 جولای 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 00
ما را در دنبال کنید

اتحادیه شرکت‌های هوانوردی افغانستان، از سیاست های « دامپینگ» شرکت های امارات در بازار افغانستان شکایت دارند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از طلوع نیوز، احمد فرید پیکار می گوید که شرکت های هوانودری امارت متحده عرب با پایان بهای تکت برای مسافران ترانزیت، در بازار افغانستان رقابت نا سالم می کنند، و این کار باعث زیان شرکت داخلی می شود.

این اتحادیه، می گوید که شرکت های هوانوردی امارت دست باز به افزایش پروازها در افغانستان دارند، اما از دو سال تا کنون به شرکت هوایی کام ایر اجازه پرواز به میدان هوایی دبی را نمی دهد.

او افزود:

«ما مخالف این نیستیم که شرکت‌های خارجی یا شرکت‌های اماراتی بیایند. ولی خواست شرکت‌های داخلی هوانوردی این است سهمیۀ مارکیت که مربوط ما می‌شود پنجاه درصدش به ما داده شود، اما احصاییه که خود اداره هوانوردی می‌دهد ۸۵ درصد مارکیت در دست شرکتهای خارجی است.»

در حال حاضر، امارات روزانه شش پرواز به افغانستان دارد و شرکت آریانا در مقابل آن تنها روزانه یک پرواز به امارت انجام می‌دهد.

جلال الدین سعید، عضو شورای عالی اقتصادی می گوید که این شورا به تازه‌گی اجازه دوپرواز را به شرکت«فلای دبی» به کندهار داده است، و این پروازها از میدان هوایی کابل صورت می‌گیرند.

سعید افزاید:

«تأکید در شورای عالی اقتصادی در این بود که کندهار پرواز جهانی خاص ندارد و شرکت فلای دُبی می‌تواند پرواز چهارم خودرا از کندهار آغاز کند.»

هر چند که آمدن شرکت های خارجی برای معیاری شدن خدمات هوانوردی پنداشته می شود، اما کارکرد انحصاری و رقابت ناسالم این شرکت‌ها سبب رکود صنعت هوانوردی در سال اخیر شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر