19:11 05 جون 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

با فرا رسیدن هژدهمین سالروز شهادت احمدشاه مسعود، قهرمان ملی کشور و هفته شهید، رئیس اجرایی حکومت در پیامی تأکید کرده که در چند دهه پسین، هیچ چهره‌ای را قابل مقایسه با احمدشاه مسعود نمی‌داند؛ او یگانه دوران بود و یگانه و بی‌بدیل خواهد ماند.

به گزارش اسپوتنیک،  داکتر عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت در بیانیه‌ای، ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن هژدهمین سال‌روز شهادت احمدشاه مسعود، قهرمان ملی و هفته شهید، خاطرنشان کرده که این مناسبت یادآور دوره پرافتخار جهاد و‌ مقاومت و ایستاد‌گی، فداکاری و جان‌بازی ملت ما در برابر تجاوز سرخ و سیاه است. 

وی خاطرنشان کرده که قهرمان ملی افغانستان و دیگر شهدا و مبارزان راه آزادی، با تحمل دشواری‌ها و چالش‌های فراوان تا آخرین رمق حیات در راه دفاع از آزادی و استقلال کشور مبارزه کرده و از حاکمیت ملی، تمامیت ارضی و ارزش‌ها و هویت ملی دفاع کردند.

رئیس اجرایی حکومت تأکید کرده که جهاد و مقاومت دو دوره مهم و سرنوشت‌ساز در تاریخ معاصر افغانستان‌ است و افتخارات و دست‌آوردهای این دو دوره تاریخی، متعلق به همه مردم افغانستان می‌باشد. 

وی ادامه داد، در این میان، قهرمان ملی در تاریخ معاصر افغانستان یک استثنا است. او در راه پر افتخار مبارزاتی‌اش، درس ایثار، فداکاری، از خودگذری و نجابت را به میراث گذاشت. بارها گفته‌ایم و بار دیگر تأکید می‌کنیم که در چند دهۀ پسین، هیچ چهره‌یی را قابل مقایسه با احمدشاه مسعود نمی‌دانیم. در ضمیر احمدشاه مسعود، پذیرفتن شکست، تسلیمی، ظلم، بی‌عدالتی و تبعیض وجود نداشت. او یگانه دوران ما بود و یگانه و بی‌بدیل خواهد ماند. ما خود را مکلف به ادامه راه و آرمان احمدشاه مسعود می‌دانیم و تلاش می‌ورزیم پرچم پر افتخار و با عزت او را به‌اهتزار نگه بداریم.

داکتر عبدالله عبدالله ابراز امیدواری کرده که به برکت خون شهدای جهاد و مقاومت افغانستان، سرزمین و مردم رنج‌دیده و ستم‌کشیده ما به صلح پایدار، باعزت و مبتنی بر عدالت دست یابند. قهرمان ملی و دیگر شهدای نام‌دار و گم‌نام در راه تأمین امنیت و برپایی صلح جان دادند. مردم ما سزاوار یک جامعۀ آزاد، مرفه، با ثبات، مترقی و آزاد می‌باشند.

وی در پایان تصریح نموده که در شرایط کنونی برای فایق آمدن به چالش‌ها و دشواری‌های سیاسی و تهدیدهای پیش رو، بیشتر از هر زمان دیگر، به وحدت، همدلی و همبستگی که بزرگترین آرمان و آرزوی شهدای ما است، نیازمندیم. ما معتقد و متعهد به سلامت نظام، تداوم نظام مردم‌سالار، برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه و حفظ دست‌آوردهای هژده سال اخیر هستیم که با قربانی‌ فراوان و جان‌فشانی رادمردانی چون آمر صاحب شهید به دست آمده است. مردم افغانستان هرگز به گذشته نامیمون و تاریک برنخواهند گشت و اجازه نخواهند داد جهل و تاریکی باردیگر بر سرزمین ما مستولی گردد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر