13:26 21 سپتمبر 2019
طالبان

طالبان: ادعای رئیس جمهورغنی در مورد کشته شدن هزاران جنگجوی این گروه را رد کرد

© AFP 2019 / Noorullah Shirzada
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

سخنگوی گروه طالبان می‌گوید که ادعاهای حکومت افغانستان و مقام‌های امریکایی مبنی بر کشته شدن هزاران جنگجوی این گروه در افغانستان طی یک هفته اخیر را نادرست خواند.

به گزارش اسپوتنیک،، ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان در اعلامیه‌ای گفته است که محمداشرف غنی رییس جمهور افغانستان، دونالد ترامپ رییس جمهور و مایک پمپیو وزیر خارجه امریکا، ادعا کرده‌اند که گویا در ظرف ی هفته تقریبا دو هزار جنگجوی طالب را کشته‌اند.

در اعلامیه آمده:" ما این ادعاهای پوچ را با جدیت رد می‌کنیم، اگر شما توان این را می‌داشتید که دو هزار مجاهدین را شهید کنید، کدام منطقه مشخص و معین کشور را در تصرف خود در می‌آوردید و راه‌های عمومی برای چندین روز به روی تان مسدود نمی‌شد."

اعلامیه افزوده:"در ظرف ده روز گذشته، ولایت های قندوز، بغلان و فراه به سقوط نزدیک شد و ده‌ها تن عسکر کشته و یا هم زنده دستگیر شدند، این بیانگر قدرت واقعی شما است. سقوط هشت ولسوالی در تخار، قندوز و فراه در ظرف یک هفته توانایی شما را برملا ساخته است."

این در حالی است که محمد اشرف غنی، رییس جمهورکشور، روز گذشته (جمعه 22 سنبله) در یک گردهمایی انتخاباتی در کابل گفت که نیروهای امنیتی بیش از هزار نفر از جنگجویان طالبان را در یک هفته گذشته در نقاط مختلف افغانستان از پا درآورده اند.

دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا و شمار دیگر از مقام‌های امریکایی نیز پس از لغو مذاکرات امریکا و طالبان اعلام کرده‌اند که حملات علیه جنگجویان گروه طالبان به شدت افزایش یافته و این گروه متحمل تلفات سنگینی شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر