15:42 04 اگست 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

رهبر حزب اسلامی و یکی از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری گفت که در صورتی که این حزب از شفافیت در برگزاری انتخابات مطمین نشود، مانع برگزاری انتخابات خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اطلاعات روز، گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی و یکی از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری که امروز چهارشنبه (27 سنبله) در جمعی از هواداران تیم انتخاباتی «صلح و عدالت اسلامی» در شهر هرات صحبت می‌کرد گفت که برگزاری انتخابات تنها راه بیرون رفت از بحران کنونی در کشور است، اما اگر شفافیت در انتخابات ریاست جمهوری تضمین نشود، «به هر شکل ممکن» مانع برگزاری آن خواهد شد.

حکمتیار همچنان از اظهارات رئیس‌جمهور اشرف غنی که چندی پیش گفته بود در یک هفته بیش از یک‌هزار جنگجوی طالب در افغانستان کشته شده‌اند، انتقاد کرد و گفت: «اشرف غنی با وقاحت تمام می‌گوید که در یک هفتۀ گذشته یک‌هزار طالب را کشته‌ایم در حالی که طالبان نیز افغان هستند و در این سرزمین سهم دارند».

از سویی هم گلبدین حکمتیار در این همایش انتخاباتی در شهر هرات حکومت وحدت ملی را ناکام خوانده و گفته است که در دورۀ حکومت وحدت ملی، فساد مالی و اخلاقی، ناامنی، مهاجرت و تنش‌های قومی به اوجش رسیده است. به گفته‌ی او، رئیس‌جمهور اشرف غنی و عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی کشور «حتا قادر به تأمین امنیت اطراف کاخ‌شان نیستند».

گفتنی است که گلبدین حکمتیار پنجمین نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری است که در جریان کارزارهای انتخاباتی به هرات سفر کرده است. پیش از این محمد اشرف غنی، سید نورالله جلیلی، فرامرز تمنا و احمدولی مسعود نیز برای کمپین به هرات رفته بودند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر