05:50 12 اگست 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رییس اجراییه افغانستان امروز جمعه گفت، که روند صلح در افغانستان اولویت شهروندان این کشور است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، عبدالله عبدالله رییس اجراییه و یکی از نامزدان انتخابات ریاست‌جمهوری می‌گوید، که روند صلح در افغانستان یک اولویت است و مردم افغانستان نیز در این باره یک توافق دارند.

عبدالله که امروز (جمعه، ۲۹ سنبله) در مراسم یادبود از هشتمین سالروز ترور برهان‌الدین ربانی، رییس پیشین شورای عالی صلح در کابل صحبت می‌کرد، همچنان گفت که نخستین قربانی حملات تروریستی انتحاری احمدشاه مسعود، قهرمان ملی کشور بوده و از آن زمان تا امروز مردم افغانستان در راه مبارزه با القاعده قربانی می‌دهند.

وی افزود با توجه به این که تا یک هفته‌ دیگر انتخابات ریاست‌جمهوری برگزار خواهد شد، اما با آن‌هم بحث انتخابات جدا است و روند صلح برای مردم افغانستان یک اولویت است.

رییس اجراییه افغانستان در بخشی از سخنانش هرچند به طور مشخص از کسی نام نبرد، اما افزود هر کسی که در برابر منافع ملی کشور «قد علم» کرده صلاحیت رهبری مردم افغانستان که در راه مبارزه با تروریسم قربانی داده‌اند، را ندارد.

عبدالله همچنان گفت: «کسی که در برابر صلح باعزت و قابل قبول و پایدار برای مردم افغانستان صدای دیوانگی خود را بلند می‌کند صلاحیت رهبری این کشور را ندارد.»

به گفته‌ او، وارثان اصلی این سرزمین کسانی اند که تعلق‌شان «به خدا و به این سرزمین معلوم» بوده و زیر سئوال قرار ندارند.

مرتبط:

نبیل: غنی و عبدالله انتخابات را به بحران‌ می‌کشند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر