01:37 16 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

وزارت معارف اشتراک منسوبین خویش را به کمپاین‌ها و مسایل انتخاباتی ممنوع کرد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت معارف اعلام کرده است که توظیف و کشانیدن منسوبین معارف در کارزارهای انتخاباتی و استفاده از ابزار و امکانات معارف به سود نامزدان انتخاباتی ممنوع می‌باشد.

وزارت معارف در خبرنامه‌‎ی که امروز سه‌شنبه (۲میزان) منتشر کرده گفته است که این وزارت به حیث اداره‌ بی طرف و غیرسیاسی،‌ بر اساس قانون انتخابات مکلف شده تا برای تحقق روند مردم‌سالاری، تنها در روز برگزاری انتخابات با کمیسیون‌ انتخابات همکاری نموده و زمینه‌ تسهیل روند رای‌دهی را از طریق در اختیار گذاشتن صنوف درسی برای ایجاد مراکز رای‌دهی مساعد نماید.

وزارت معارف همچنان به ریاست‌های معارف در مرکز و ولایات و تمامی ادارات مرتبط به این وزارت هدایت داده تا به منظور حفظ بی‌طرفی معارف و با در نظرداشت ارجحیت مکلفیت‌ها و وظایف بزرگترِ این اداره در قبال تدریس و تعلیم دانش‌آموزان، از توظیف و کشانیدن منسوبین معارف، در کارزارهای انتخاباتی و دخیل شدن در مسایل انتخاباتی پرهیز نمایند.

وزارت معارف تاکید کرده است که اعضای نظارت تعلیمی مکلفیت دارند تا از تطبیق این هدایت در مرکز و ولایات نظارت کرده و آن را با مسوولان ارشد این وزارت شریک سازند.

پیش از این وزارت معارف اعلام کرده بود که کسی حق ندارد برای پذیرایی از مقام های حکومتی از شاگردان معارف استفاده کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر