03:17 11 جولای 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رهبر حزب اسلامی و نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان می گوید، که در صورت تقلب در انتخابات دوباره به سنگر جنگ بر خواهد گشت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آریانا نیوز، گلبدین حکمتیار یک تن نامزدان ریاست جمهوری آینده افغانستان، می‌گوید: اگر نتیجه انتخابات با آرای تقلبی اعلام شود، مجبور خواهد شد دوباره به سنگر جنگ برگردد.

رهبر دسته انتخاباتی «صلح و عدالت اسلامی» در یک گردهمایی انتخاباتی، می‌گوید: نتیجه انتخابات شفاف را می‌پذیرد، اما تاکید می‌ورزد که باید جلو تغییر نتایج از راه  تقلب گرفته شود.

آقای حکمتیار، میگوید:- "نتایج را بپذیرید و از راه تقلب نتایج را سعی نکنید تغییر دهید و مردم را مجبور نکنید و از سنگر آمدن مصالمت آمیز را قبول کردیم و ما را وادار نکید که دوباره به سنگر برویم".

بااین حال این نامزد انتخابات ریاست جمهوری خودش را در انتخابات پیش رو پیروز می‌داند. آقای حکمتیار می‌گوید: باید به رای واقعی مردم حرمت گذاشته شود، درغیرآن هر گونه تقلب در انتخابات وی را مجبور به رفتن دوباره به سنگر خواهد کرد.

آقای حکمتیار، اظهار میدارد:- "ما انتخابات را برده ایم همین حالی علام می کنم و جلسات و حضور مردم نشان داد که پیروز استیم و به حکومت و نیروهای خارجی می گوییم که به آرای مردم تمکین کنید و از تقلب جلوگیری کنید و قهرمانان کاغذی نسازید".

آقای حکمتیار می‌افزاید: رئیس‌جمهور غنی از امکانات دولتی در پیکارهای انتخاباتی اش به گونه گسترده استفاده می‌کند.

حکمتیار، می‌افزاید:- "رئیس جمهور ولایت‌ها را رشوه میدهد و از امکانات دولتی برای کمپاین‌ها استفاده می کند و حتی در ارگ جلسات کمپاینی را برگزار می‌کند".

یادآوری می کنیم، که با نزدیک شدن به ششم میزان روز برگزاری انتخابات ریاست جمهور، پیکارهای انتخاباتی نیز در ‏هرات داغ شده است. شماری از باشندگان هرات تاکید دارند که تقلب در دوره‌های پیشین انتخابات مردم ‏را نسبت به شرکت در انتخابات در افغانستان بی باور ساخته است. ‏

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر