15:28 29 فبروری 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

مسوولان در کمیسیون مستقل انتخابات می گویند که از 11 هزار مرکز رادهی زنان، نتوانسته اند برای یک هزار و 450 مرکز، کارمتد را زن استخدام کنند.

به گزارش اسپوتنیک، در تمام ولایت‌ها، دو چالش مشترک و عامل نگرانی موجود است. نخست ناامنی، دوم استخدام کارمندان زن در ولسوالی‌های دوردست است.

مسوولان در کمیسیون مستقل انتخابات می گویند که از 11 هزار مرکز رادهی زنان، نتوانسته اند برای یک هزار و 450 مرکز، کارمتد را زن استخدام کنند.

در بسیاری ولسوالی‌های این ولایت کارمندان هم استخدام شده، اما در چند ولسوالی استخدام کارمندان زن یک چالش است.

شیرعلی فیضی مسوول روابط عامه دفتر ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات در پکتیا می‌گوید که پنجصد محل برای بانوان وجود دارد، اما تمام این محل‌ها هنوز کارمند زن ندارد. کمیسیون به همین دلیل راه‌کار تازه‌‌ی را عملی می‌کند. همزمان، ناامنی در این ولایت هم، یک چالش جدی پنداشته می‌شود.

در قندهار، ناامنی چالش جدی‌تر به نظر می‌رسد، اما رحمت الله اطرافی آمر امنیت فرماندهی پولیس در این ولایت، به مردم اطمینان می‌دهد که در روز انتخابات نیروهای امنیتی تمام تلاش‌شان را برای تامین امنیت مردم به خرچ خواهند داد.

ولایت‌های دیگر هم‌چون این ولایت‌ها، با چالش‌ها و فرصت‌های همسان رو به رو اند.

کمیسیون مستقل انتخابات برای رفع چالش استخدام کارمندان زن در ولسوالی‌های دوردست، از بزرگان محل کمک می‌گیرد.

اما در بخش امنیتی، با وجود اطمینان‌دهی‌های فراوان نیروهای امنیتی، هنوز هم مردم با دیده‌ی شک به امنیت این روند ملی می‌نگرند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر