افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 03
ما را در دنبال کنید

رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان آمادگی کامل این کمیسیون برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به تاریخ 6 میزان، را اعلام کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، حوا علم نورستانی، رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان می‌گوید: "ما به مردم افغانستان اطمینان می‌دهیم که کاملاً آماده انتخابات هستیم".

خوشحال سعادت، معین ارشد امنیتی وزارت امور داخله افغانستان نیز در کنفرانس خبری گفت که نیروهای امنیتی سر از روز چهار شنبه شروع به تامین امنیت مراکز رای دهی می‌کنند و هیچ گونه نگرانی امنیتی برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان وجود ندارد.

معین ارشد امنیتی وزارت امور داخله افغانستان در حالی این اظهارات را بیان می‌دارد که چند حادثه مرگبار امنیتی در 10 روز اخیر به نگرانی‌های مردم افزوده است و از جانب دیگر از 5373 مرکز رای‌دهی 431 مرکز آن به دلیل ناامنی در روز انتخابات مسدود می‌مانند.

در همین حال عبدالرحمان ننگ، رئیس دارالانشای کمیسیون انتخابات افغانستان می‌گوید که از تمام کارمندان کمیسیون انتخابات تعهد گرفته شده است که هیچ گونه تخطی از سوی آنها قابل قبول نیست و کارمندان این نهاد مستقلانه عمل می‌کنند.

کمیسیون انتخابات افغانستان برخلاف انتخابات‌های گذشته این کشور، در انتخابات پیش‌رو تصمیم گرفته است که از زنان در پای صندوق‌های رای دهی تصویربرداری کند تا از تقلب جلوگیری شود. اما به باور آگاهان امور این اقدام کمیسیون میزان اشتراک زنان به انتخابات این کشور را کاهش خواهد داد، چونکه بسیاری زنان و خانواده‌های شان حاضر نیستند از آن‌ها عکس گرفته شود.

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان روز شنبه در 34 ولایت کشور برگزار می‌شود.

مرتبط:

متهم شدن ارگ به مهندسی انتخابات ریاست جمهوری توسط عبدالله
حکمتیار: در صورت تقلب در انتخابات دوباره به سنگر بر می گردم
ناامنی و عدم استخدام کارمندان زن/ چالش های جدی فرا راه انتخابات
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر