21:53 05 جون 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

رییس تیم انتخاباتی امنیت و عدالت می‌گوید بر اساس معلومات او و سطح تقلب در انتخابات، دور اول انتخابات ریاست جمهوری برنده‌ای ندارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، رحمت‌الله نبیل، نامزد انتخابات ریاست جمهوری و رییس تیم انتخاباتی امنیت و عدالت می‌گوید، بر اساس معلومات او و سطح تقلب در انتخابات، دور اول انتخابات ریاست جمهوری برنده‌ای ندارد و کمیسیون انتخابات پس از شفاف‌سازی آرا، برای برگزاری دور دوم آمادگی بگیرد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری می‌گوید که مشارکت مردم در انتخابات ششم میزان کم‌رنگ بوده است و هیچ یک از نامزدان نتوانسته‌اند، آرای لازم را برای پیروزی به دست بیاورند و به این ترتیب انتخابات به دور دوم خواهد رفت.   

او افزود، مشارکت کم مردم در انتخابات، سیلی محکم به روی سران حکومت است و آنان تلاش دارند تقلب انجام دهند.

رییس تیم عدالت و امنیت اضافه کرد، روسای کمیسیون‌های انتخاباتی در یک مرحله تاریخی قرار دارند و ثابت کنند که افغانستان را از یک بحران، که قیمت‌اش را مردم پرداخت می‌کند، نجات می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد که تیم امنیت و عدالت یگانه مرجع اعلان نتایج انتخابات را کمیسیون‌های انتخاباتی دانسته و هرگونه پیش‌داوری قبل از وقت را تخطی انتخاباتی می‌داند که باید کمیسیون‌ها جلو آن را بگیرند.

نبیل تاکید کرد، تیم امنیت و عدالت مطابق به قانون انتخابات تنها آرای بایومتریک شده را می‌پذیرد و یک رأی بدون بایومتریک قابل قبول نیست.

گفتنی است، انتخابات ریاست جمهوری در ششم میزان تحت تدابیر شدید امنیتی و تهدید مکرر گروه طالبان برگزار شد. در این انتخابات ۱۳ نفر از میان ۱۸ نامزدی که برای تصدی کرسی ریاست جمهوری نام‌نویسی کرده بودند، به رقابت پرداخته‌اند.

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر