19:25 04 جون 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 61
ما را در دنبال کنید

ریاست اجراییه سخنان غیر مسئولانه و تهدید آمیز رئیس مجلس سنا را محکوم کرد.

به گزارش اسپوتنیک، ریاست اجراییه در پیوند به سخنان فضل هادی مسلمیار رئیس مجلس سنا نوشت: در ویدیویی که امروز در رسانه‌های اجتماعی دست به دست می‌گردد آقای فضل‌هادی مسلمیار رئیس مجلس سنا مسئولان کمیسیون‌های مستقل انتخابات را که اعلان کرده‌اند آرای بدون بایومیتریک در انتخابات قابل اعتبار نیست تهدید می‌کند که به زور و سر پدر آنان آرای بدون بایومیتریک را می‌قبولاند.
در ادامه اعلامیه ریاست اجراییه آمده است: ریاست اجراییه این سخنان غیرمسئولانه و تهدید آمیز را در برابر مقام ها و منسوبین کمیسیون‌های مستقل انتخابات محکوم می‌کند. هیچ‌کس حق تهدید کمیسیون‌ها، مسئولان و کارمندان این نهادها را ندارد. آقای مسلم‌یار باید این اخطار خود را هرچه سریع‌تر پس بگیرد و از کمیسیون‌ها معذرت بخواهد.

ریاست اجراییه درباره پیگیری این سخنان نوشته است: همچنان به مقام های عدلی و قضایای کشور هدایت داده می‌شود تا چنین تهدیدها در برابر مسئولان کمیسیون‌ها را مورد بررسی و پیگیری قراردهند و با عاملان تهدیدها برخورد قانونی نمایند.
این ریاست همچنین افزوده است: نهادهای مسئول در حکومت افغانستان موظف اند از روند تحکیم مردم‌سالاری در افغانستان پشتیبانی کنند و طبق قانون فضای امن و مساعد را برای کارمندان کمیسیون‌ها مساعد سازند تا وظایف خویش را مسئولانه انجام دهند،‌ نه این‌که خود به مانع و تهدیدی برای مردم‌سالاری و زمینه‌سازی برای تقلب مبدل گردند.

یادآوری می کنیم، که امروز ویدیوی از رئیس مجلس سنای افغانستان منتشر شده است که او کمیسیون مستقل انتخابات را اخطار می دهد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر