13:39 11 جولای 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 60
ما را در دنبال کنید

شرکت های روسی از نوامبر سال روان آماده تامین مرغ و روغن افغانستان هستند.

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پادالكو نایب رئیس اتاق تجارت و صنایع فدراسیون روسیه گفت: شركت های روسی پس از اینكه ازبكستان تعرفه های ترانزیت كالاهای روسی را صفر كرد، آماده تحویل بزرگ مواد غذایی به افغانستان هستند.

جلسه شورای تجارت روسیه و ازبکستان روز سه شنبه در تاشکند برگزار شد. این رویداد به عنوان بخشی از بازدید والنتینا ماتیوینکو نماینده شورای فدراسیون روسیه از تاریخ 1-3 اکتبر برگزار می شود.

پادالکو در این نشست گفت:- "از ماه نوامبر ، شرکت های روسی در حال آماده سازی برای تهیه گسترده گوشت مرغ ، روغن و سایر محصولات غذایی هستند که برای بازار افغانستان بسیار ضروری است".

نایب رئیس اتاق تجارت و صنایع فدراسیون روسیه گفت: این امر پس از آن صورت گرفت كه مقام های ازبكستان تصمیم گرفتند تا ترانزیت كالاها را از طریق ازبكستان به افغانستان صفر كنند.

پادالکو اضافه کرد:- "ما درباره این موضوع خیلی بحث کردیم و این اتفاق افتاد".

براساس گزارش اتاق های تجارت و صنایع فدراسیون روسیه، صادرات روسیه به ازبکستان در سال گذشته با 26.5٪ ، به 3.3 میلیارد دالر و واردات 3.5٪ ، به 1.1 میلیارد دالر افزایش یافته است.

 پادالکو گفت:- "این رشد تا حد زیادی به دلیل سیاست دولت ازبکستان برای بهبود فضای کسب و کار است. بسیاری از کارآفرینان روسی احساس امنیت بیشتری می کنند و مایل به ورود به بازار ازبکستان هستند".

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر