افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

اعضای شورای امنیت سازمان ملل از کمیسیون مستقل انتخابات خواهان بی طرفی در شمارش آرا شدند.

به گزارش اسپوتنیک، شورای امنیت سازمان ملل متحد از کمیسیون مستقل انتخابات خواستند که شمارش آرا منصفانه باشد و تامین عدالت در انتخابات برقرار شود.
از سوی هم مولانا محمد عبدالله، عضو کمیسیون انتخابات امروز چهارشنبه (10میزان )در نشست خبری در کابل تاکید کرد که تنها آرای دارای تصدیق بایومتریک شمارش خواهد شد.
آقای عبدالله تصریح که نامزدان انتخابات و هواداران شان از مغشوش کردن اذهان عامه پرهیز کنند چرا که کمیسیون بر اساس طرزالعمل‌های قبلی تنها آرای دارای تصدیق بایومتریک را شمارش خواهد کرد.
وی، آرای صندوق‌هایی که در غیاب ناظرین کاندیدان در ولایات شمارش شده‌اند یا بر اساس تهدید زورمندان محلی- در صورت وجود اسناد معتبر- به نفع یک کاندید پر شده‌اند را قابل شمارش نمی داند.


این عضو کمیسیون انتخابات در ادامه به اظهارات برخی کاندیدان و هواداران شان نسبت به عملکرد کمیسیون واکنش نشان داده افزود که این نامزدان باید از اظهارات غیرمسوولانه پرهیز کنند.
اقایان عبدالله عبدالله، گلبدین حکمتیار از کمیسیون مستقل انتخابات خواسته بودند که آرای بدون بایومتریک شامل شمارش نشود و باطل اعلام گردد.
شایان ذکر است که نگرانی از احتمال عدم پذیرش نتایج انتخابات از سوی برخی تکت های انتخاباتی پس از آن شدت گرفته که چندین تکت انتخاباتی همزمان خود را برنده انتخابات اعلام کرده اند.
گفتنی است، انتخابات ریاست جمهوری در ششم میزان تحت تدابیر شدید امنیتی و تهدید مکرر گروه طالبان برگزار شد.
در این انتخابات ۱۳ نفر از میان ۱۸ نامزدی که برای تصدی کرسی ریاست جمهوری نام‌نویسی کرده بودند، به رقابت پرداخته‌اند.

مرتبط:

ترامپ: دموکرات‌ها میخواهند از طریق استیضاح برنده انتخابات شوند
شوخی پوتین در خصوص دخالت در انتخابات 2020 امریکا + ویدیو
کمیسیون انتخابات: آرای بدون بایومتریک شمارش نمی شود
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر