01:45 12 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

نیروهای ویژه امنیتی سیزده فرد را از بندی خانه گروه شورشی طالبان رها ساختند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از هشت صبح، نیروهای ویژه امنیتی طی یک عملیات شبانه در ولسوالی نهرسراج ولایت هلمند توانستند یازده فرد ملکی را از زندان گروه شورشی طالب آزاد سازند.
در همین حال عمرزواک سخنگوی والی هلمند با تائید خبر می‌افزاید که نیروهای ویژه کماندو روز گذشته تاریخ 3اکتوبر با انجام عملیات بالای دشمن توانستند یازده فرد ملکی را از چنگ طالبان رها کنند.
زواک افزود است که طالبان در بعضی از ولسوالی‌های این ولایت زندان‌های شخصی دارند که بیشتر غیرنظامیان در این زندان‌ها می‌باشند.


عمرزواک، نیز افزوده است که در سال جاری بیش از 10 زندان طالبان در این ولایت از بین برده شده و بیش از 150 زندانی نیز رها شده اند.
از سوی هم دفتر هیأت معاونیت سازمان ملل متحد یا یوناما در گفتگوی که با شماری از زندانیان طالبان، انجام داده دریافته است که گروه طالبان زندانیان را شکنجه می‌کند و در مواردی نیز زندانیان را کشته‌اند.
قابل یادآوریست که چندی پیش ریاست عمومی امنیت ملی با نشر خبرنامه ای به تاریخ ۱۵ سنبله افزوده بود که نیروها ویژه این ریاست عملیاتی را بالای یک زندان طالبان در ولسوالی بکواه این ولایت راه اندازی کردند.
بر اساس خبرنامه، در این رویداد ۱۳ تن به شمول پنج سرباز پولیس از زندان طالبان نجات داده شده بودند.
در خبرنامه آمده بود، که این زندان مربوط به یک فرمانده گروه پنجاه نفری طالبان به نام سیف الله بوده است

مرتبط:

آزادی 100 زندانی دیگر از محبس پاکستان
آزادی 33 زندانی از بند طالبان در هلمند
آزادی 360 زندانی هندی در پاکستان
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر