07:55 18 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

معلمان افغانستان با دشورای های زیادی مواجه هستند، هر چند که حکومت افغانستان وعده های زیادی به آنها داده بود، هنوز این وعده ها عملی نشده است.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از آریانانیوز، شماری از معلم کشور می گوید که این در حالی همه ساله در افغانستان قدرانی می شود، که تا کنون حکومت و وزارت معارف هیچ یک از وعده های شان را عملی نکرده اند.

بانو عزیزه، یک معلم، در این مورد می‌گوید: ما از نگاه روحی ناآرام هستیم حتا فامیل به ما اجازه نمی‌دهد به درس دادن برویم نه ما روحیه داریم نه شاگردها، وعده‌های که به معلیمن می‌دهند تمام اش دروغ است.

سرپرست وزارت معارف با پذیرفتن این که معلمان کشور با دشواری های زیادی مواجه هستند می گوید: اگر چهل سال جای‌گاه معلم را صدمه زدیم یک مدت طولانی کار دارد تا به آن جای‌‎گاه برسیم ما برای رفع مشکلات معلمین برنامه هم داریم که در آینده نزدیک عملی خواهد شد.

از سوی هم مسئولان وزارت معارف می گوید که بخاطر حل مشکل معیشتی معلمان صندوق قرضه دهی پول را ایجاد کرده اند، هر معلم می تواند تا 50 هزار افغانی از این صندوق قرض دریافت کند، این صندوق در ولایت های ننگرهار، کندهار و کابل فعال شده است.

پنجم اکتوبر مصادف است با روز جهانی معلم، و در افغانستان و شماری از کشورهای دنیا، این را گرامی می دارند

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر