04:47 22 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی ولایت کابل، مسئول بخش اطلاعات تکنالوژی کمیسیون مستقل انتخابات را به لوی سارنوالی کشور معرفی کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آوا، انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان به تاریخ 6 میزان با وجود تهدیدهای امنیتی در سراسر کشور برگزار شد اما برخی از شهروندان کشور نتوانستند به خاطر مشکلات در فهرست رأی‌دهندگان و عدم شناسایی اثر انگشت‌شان توسط دستگاه‌های بایومتریک، از حق رأی خود استفاده کنند.

محمد کبیر پناهی، مسئول بخش اطلاعات تکنالوژی (IT) کمیسیون مستقل انتخابات، به دلیل مشکلات در دستگاه های بایومتریک در روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ششم میزان، از سوی کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی ولایت کابل، به لوی سارنوالی کشور معرفی شده است.

با این حال کمیسیون انتخابات اعلام کرده است که برای بررسی دستگاه های بایومتریک دو انجنیر آلمانی که دستگاه های بایومتریک از آنان خریداری شده است، به کابل آمده اند.
مسئولان بخش رسیدگی به شکایات انتخاباتی می گویند که 800 مورد شکایت بخاطر مشکلات در دستگاه های بایومتریک در روز برگزاری انتخابات ثبت شده است.
تا هنوز از میزان تقلب در انتخابات ششم میزان گزارش دقیقی نشر نشده است؛ اما کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی اعلام کرده که بیش از چهار و نیم هزار شکایت انتخاباتی در سراسر به ثبت رسیده است.
کمیسیون انتخابات آمار اشتراک کنندگان در انتخابات ششم میزان را 2.7 میلیون نفر اعلام کرده است و قرار است نتایج ابتدایی به تاریج 27 میزان و نتایج نهایی به 16 عقرب اعلام گردد.

مرتبط:

دیپلمات غربی: انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به دور دوم میرود
نامزدان دو تیم پیشتاز در انتخابات جریمه می‌شوند
اعلاميه مطبوعاتی سفارت روسيه در افغانستان پیرامون انتخابات ریاست‌جمهوری
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر