06:08 05 اگست 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

بانک جهانی نزدیک به 100 میلیون دالر را در بخش انرژی به افغانستان کمک کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تلویزیون یک، بانک جهانی بسته‌ای از کمک نود و هشت میلیون و هشت‌ صد هزار دالری را در بخش انرژی به افغانستان منظور کرد.

رئیس دفتر بانک جهانی در افغانستان گفته است که این کمک در دو پروژۀ تولید انرژی برق از گاز و تشویق بخش خصوصی در امر سرمایه‌گذاری در پروژه‌های انرژی، هزینه خواهد شد.

کمک تازه‌یی بانک جهانی کار پروژه‌های بند کجکی و پروژۀ بیات که از گاز برق تولید می‌کنند را سرعت می‌بخشد.

هدف آن افزایش تولید انرژی برق و تشویق سرمایه‌گذاری خصوصی در این بخش است.

کمک‌های جدید بانک جهانی در بخش مدیریت خطرهای احتمالی شرکت برشنا نیز هزینه خواهد شد.

رئیس دفتر بانک جهانی در افغانستان گفت که افغانستان در بخش انرژی نیازمندی‌های زیادی دارد و این بستۀ کمکی در رشد و توسعۀ اقتصادی گام بزرگی پنداشته می‌شود.

رئیس دفتر بانک جهانی می‌گوید: «فراهم سازی منابع گوناگون تامین انرژی برق، شهروندان افغانستان را قادر می‌سازد تا از سهولت اتصال به شبکه‌های قابل اعتماد دست‌رسی به انرژی برق بهره مند شوند».

امان الله غالب رئیس شرکت برشنا تاکید دارد که امنیت انرژی برق یک مشکل جدی است که با این کمک بانک جهانی، این مشکل برطرف می‌شود و برق بند کجکی با لین‌های برق وارداتی وصل خواهد شد.

همزمان با منظوری کمک‌های بانک جهانی، صندوق جهانی پول نیز نزدیک به هفت و نیم میلیون دالر را به افغانستان اختصاص داده است.

شمروزخان مسجدی، سخنگوی وزارت مالیه می‌گوید که این کمک به سبب اصلاحات و مبارزه‌ با فساد در سیستم‌های مالی کشور، اختصاص داده شده است.

افغانستان بیشترین برق مورد نیاز خود را از کشورهای آسیای میانه وارد می‌کند؛ اما با تکمیل پروژه‌های تولید برق از گاز شبرغان و بند کجکی ظرفیت برق تولیدی کشور نزدیک به هشتاد میگاوات افزایش خواهد یافت.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر