09:05 25 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

قرار است پس از این، اطلاعات دستگاه‌های شناخت بایومتریک از طریق نصب کارت حافظۀ این دستگاه‌ها به کمپیوتر، به بانک اطلاعات مرکزی کمیسیون انتخابات انتقال یابند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در پاسخ به نگرانی‌های دستۀ انتخاباتی ثبات و همگرایی می‌گوید که برای این کمیسیون تنها آرای بایومتریک شده اعتبار دارند.

در پی مشکلات در روند انتقال اطلاعات دستگاه‌های شناخت بایومتریک از طریق «وای فای»، کمیسیون مستقل انتخابات در هماهنگی با دسته‌‎های انتخاباتی این شیوه را امروز (یکشنبه، ۲۱میزان) تغییر داد.

قرار است پس از این، اطلاعات دستگاه‌های شناخت بایومتریک از طریق نصب کارت حافظۀ این دستگاه‌ها به کمپیوتر، به بانک اطلاعات مرکزی کمیسیون انتخابات انتقال یابند.

تاکنون، اطلاعات ۲۲۵۸۸ دستگاه شناخت بایومتریک به بانک اطلاعات مرکزی انتقال یافته‌اند.

به گفتۀ منابع، اطلاعات ۲۳۰۰دستگاۀ شناخت بایومتریک بدلیل مشکلات فنی قرنطین شده‌اند.

کمیسیون مستقل انتخابات، از بیش از ۲۶هزار دستگاه‌های شناخت بایومتریک در روز انتخابات کار گرفت.

محمد عبدالله، یک عضو کمسیون مستقل انتخابات گفته است: "تنها آن آرا برای ما قابل اعتبار است که رأی‌دهنده توسط دستگاۀ بایومتریک طی مراحل شده باشد".

با این همه، ناظران دسته‌های انتخاباتی، می‌گویند که تغییر شیوۀ روند انتقال اطلاعات دستگاه‌های شناخت بایومتریک را به شرطی پذیرفته‌اند که ناظران این دسته‌های انتخاباتی هنگام انتقال این اطلاعات حضور داشته باشند.

 

پیش از این، برخی از اعضای کمیسیون مستقل انتخابات گفته بودند که نتایج نخستین انتخابات ریاست‌جمهوری احتمال دارد به دلیل مشکلات، به تاریخ از پیش تعیین شدۀ آن (۲۷میزان) اعلام نخواهد شد.

اما، حبیب‌الرحمان ننگ، رییس دبیرخانۀ این کمیسیون امروز گفت این نتایج در زمان از پیش تعیین شدۀ آن اعلام خواهد شد: "ما برای اعلام نتایج به روز بیست و هفتم ماه میزان متعهد هستیم".

انتخابات ریاست‌جمهوری به تاریخ ششم ماه میزان برگزار شد. بربنیاد جدول زمان‌بندی کمیسیون مستقل انتخابات، قرار است نتایج نُخستین این انتخابات به تاریه ۲۷ میزان و نتایج نهایی آن به تاریخ ۱۶میزان اعلام شود.

مرتبط:

کمیسیون انتخابات: تدابیر ویژه برای دفع حملات سایبری روی دست گرفته ایم
کمیسیون انتخابات: کبیر پناهی به گونه عادی به کارش ادامه می دهد
توصیه سفیر اتحادیۀ اروپا به نامزدان: نگذارید انتخابات به بحران برود
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر