14:52 12 اگست 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

کمیسیون مستقل انتخابات می گوید که 495 کارت حافظه دستگاه‌های شناخت بایومتریک و 186 دستگاه شناخت بایومتریک ناپدید هستند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از طلوع نیوز، کمیسیون مستقل انتخابات می گوید که ناپدید شدن این دستگاه‌ها و کارت های حافظه آن بر نتیجه انتخابات بسیار اثرگذار نیست، اما تاکید می ورزد تا در روز های آینده این حافظ‌ها و دستگاه‎ها پیدا شوند.

رحیمه ظریفی، عضو کمیسیون مستقل انتخابات در این باره گفت: «برای فعلاً ۱۸۶دستگاۀ بایومتریک و ۱۷۲پرنتر نیستند و همچنان به تعداد ۴۹۵چیپ (کارت حافظه) دستگاه‌های بایومتریک نیز مفقود هستند که فکر می‌کنم بر نتیجۀ انتخابات یک چالش بسیار بزرگ نیست.»

کمیسیون مستقل انتخابات تا کنون روند بررسی 2300 دستگاه شناخت بایومتریک که قرنطین شده بودند، امروز آغاز شد، این کمیسیون می افزاید که تا دو روز دیگر این روند پایان یابد.

ناظران دسته های انتخاباتی و نهاد انتخاباتی، از روند بررسی های دستگاه‌های قرنطین شده به گونه دقیق نظارت دارند.

داوود سلطان زوی، عضو دستۀ انتخاباتی دولت‌ساز گفت: «تا حالا ما راضی هستیم و امیدوار هستم تأخیری که توسط تکت‌ها به وجود میاید کمتر شود و کمیسیون کارش طوری که ایجاب می‌کند به پیش ببرد».

محمد یونس نواندیش، عضو دستۀ انتخاباتی ثبات و همگرایی نیز افزود: «در این‌جا یک تعداد صندوق‌هایی هستند که در داخل آن‌ها دستگاه‌ها مشکل داشته‌اند که یا شکسته بودند، یا هم چپ نداشتند و یا هم مشکلات فنی داشتند که بررسی می‌شوند».

این در حالی است که تنها دو روز دیگر به زمان نتایج نخستین انتخابات باقی مانده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر