07:59 18 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

جان بس، سفیر امریکا در کابل حمله بر نمازگزاران را یک حمله تروریستی خوانده و نکوهش کرد.

به گزارش اسپوتنیک، جان بس، سفیر امریکا در کابل در صفحه تویترش به حمله خونین ننگرهار واکنش نشان داده و گفته است: «من حمله در مسجد بالای نمازگزاران را محکوم کرده و تسلیت خود را برای خانواده قربانیان می گویم.»
سفیر امریکا از سوی هم گفته است که حمله بالای مردم که برای ادای نماز یکجا می‌شوند غیر قابل تصور است، و نیز گفته است که تمام ملت افغانستان حق دارند که در امنیت زندگی مشترک و عبادت کنند.


یادآوری می‌کنیم که روز گذشته تاریخ 18 اکتوبر  عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار خبر داده بود که در یک مسجد در منطقۀ «جو دره» ولسوالی هسکه مینۀ انفجار هنگامی صورت گفته است که نمازگزاران درحال خواندن نماز جمعه بودند، که در نتیجه 62 کشته و بیش از 50 نماز گزار دیگر مجروح گردیده اند.
به گفتۀ مقام‌های محلی ننگرهار، این انفجارها در حوالی ساعت یک و نیم پس از چاشت (جمعه، 26میزان) هنگامی رخ دادند که نمازگزاران در حال ادای نماز جمعه در این مسجد بودند.گواهان رویداد، می‌گویند که درنتیجۀ این انفجارات، سقف این مسجد فروریخته‌ است.  تاکنون هیچ گروهی مسؤولیت این حمله را به عهده نگرفته‌ اند، اما گروۀ طالبان این انفجارها را نکوهش کرده‌ اند. مقامات محلی می‌گویند که احتمال دارد شمار قربانیان این رویداد تغییر کند.

مرتبط:

واکنش ایران به حمله تروریستی ننگرهار
واکنش کرزی به فاجعه امروز ننگرهار
واکنش قدیروف به حمله خونین در ننگرهار
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر