05:13 11 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

کاروان صلح خواهان هلمندی از ربوده شدن شش عضو این حرکت مردمی در ولایت لوگر توسط طالبان خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، منابع از حرکت مردمی صلح خواهان هلمندی امروز(شنبه۲۷میزان) تأیید کرده اند، که شش تن از اعضای این گروه در مربوطات ولایت لوگر از سوی طالبان در حالی ربوده شدند که میخواستند در یک گردهمایی مردمی در منطقه شهرک- پل علم، مرکز این ولایت شرکت کنند.

منابع گفته اند، که حاجی نکیزاده، زمری زلاند، عبدالحمید خنجری، عبدالمالک مالکی، حاجی صاحب و مولوی مظلوم یار، شش تن از کسانی استند که از سوی طالبان ربوده شده اند، اما طالبان تا اکنون ربودن این شش تن را نه پذیرفته اند.

این درحالیست، که نزدیک به پنج ماه پیش نیز طالبان ۲۵تن از اعضای این حرکت را در ولایت هلمند با خود برده بودند و به گفته این گروه که طالبان میخواست با آنان درباره پروسه صلح صحبت نمایند.

یادآوری می کنیم، که کاروان صلح خواهی هلمندی، پس از چند مدت اعتراض و تحصن شماری از جوانان ولایت هلمند نسبت ناامنی، در ماه حمل سال ۱۳۹۷در این ولایت شکل گرفت.

این کاروان که شماری شان به بیش از بیست تن می‌رسید، پس از پایان اعتراض‌ها در هلمند با پای پیاده به کابل آمدند و سپس به ولایت‌های شمالی کشور رفتند. خواست اصلی آنان، اعلام آتش‌بس و آغاز مذاکرات صلح میان حکومت و طالبان است.

مرتبط:

طالبان چهار عضو کاروان صلح هلمند را ربودند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر