02:42 12 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

کمیسیون انتخابات می‌گوید که تصمیم نهایی‌ در پیوند به زمان اعلام نتیجه‌ی ابتدایی انتخابات ریاست‌جمهوری را شام امروز مشخص می‌کنیم.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تلویزیون یک، بر اساس جدول بندی کمیسیون مستقل انتخابات امروز شنبه 27 میزان باید نتیجه‌ی ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری را اعلام می‌کرد اما این کمیسیون امروز موفق به اعلام نیتجه‌ی ابتدایی انتخابات ششم میزان نشد.

قرار است شام امروز رهبری کمیسیون مستقل انتخابات تصمیم نهایی‌اش را در پیوند به زمان اعلام ابتدایی نتیجه انتخابات با رسانه‌ها در میان بگذارد.

حبیب‌الرحمان ننگ، رئیس دبیرخانه‌ی کمیسیون مستقل انتخابات می‌‌گوید که امشب تصمیم نهایی‌شان را در باره‌ی زمان اعلام نتیجه‌ی ابتدایی مشخص می‌کنند.

با این حال، دسته‌های انتخاباتی دولت‌ساز و ثبات وهمگرایی می‌گویند که در صورتی‌که کمیسیون مستقل انتخابات موفق به تامین شفافیت شود، تاخیر در نتیجۀ ابتدایی انتخابات را می‌پذیرند.

شفافیت روند شمارش رای‌ها و پذیرش نتیجۀ انتخابات از سوی نامزدان، دو موضوع جنجال‌ برانگیز تمام انتخابات‌های پیشین بوده است.

حال دیده شود که کمیسیون مستقل انتخابات چه زمانی موفق به اعلام نتیجه ابتدایی انتخابات خواهد شد و این نتیجه تا چه حدی مورد پذیرش نامزدان ریاست‌جمهوری و جامعه‌ی جهانی قرار خواهد گرفت.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر