12:06 13 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

کمیسیون رسیده‌گی به شکایات انتخاباتی ولایت بادغیس حبیب‌الرحمان ننگ، رئیس دارالانشای کمیسیون انتخابات و محمد عثمان فروتن، معاون عملیاتی وی را به لوی سارنوالی معرفی و همچنان این دو نفر را جریمه نقدی کرده است...

اسپوتنیک به نقل از آریانانیوز: یک منبع معتبر در کمیسیون رسیده‌گی به شکایات انتخاباتی به روزنامه اطلاعات روز گفت که کمیسیون رسیده‌گی به شکایات انتخاباتی ولایت بادغیس آقای ننگ و فروتن را به دلیل شکایات مردم، کوتاهی و غفلت آن‌ها در امر ثبت‌نام در دستگاه بیومتریک به لوی سارنوالی معرفی و هریک را یک‌صد هزار افغانی جریمه نقدی کرده است.

در همین حال محمد رضا فیاض، معاون سخنگوی کمیسیون رسیده‌گی به شکایات انتخاباتی به روزنامه اطلاعات روز گفت:" معرفی افرادی که در قضایای انتخاباتی و به خصوص جرایم انتخاباتی از سوی کمیسیون‌های ولایتی مقصر شناخته شده‌اند، امر معمول است". او در مورد معرفی آقای ننگ و معاونش به لوی سارنوالی گفت به دلیل این‌که کمیسیون شکایات انتخاباتی حکم محکمه انتخاباتی را دارد، جزئیات قضایا محرم و محفوظ است.

براساس معلومات کمیسیون رسیده‌گی به شکایات انتخاباتی، در 909 مورد شکایتی که قبلا درج شده است، افراد به نهادهای عدلی و قضایی معرفی شده‌اند. آقای فیاض در این مورد گفت: البته این حکم نهایی نیست و از زمانی که این فیصله به دست مشتکی علیه می‌رسد، حق استیناف‌خواهی دارد. فیصله نهایی را کمیسیون مرکزی شکایات انتخاباتی انجام خواهد داد.

در همین حال علی افتخاری، معاون سخنگوی کمیسیون انتخابات به روزنامه اطلاعات روز می‌گوید که لستی از افراد در این زمینه وجود دارد، اما لست آنان به تفکیک نام و وظیفه‌ی افراد از سوی کمیسیون رسیده‌گی به شکایات انتخاباتی تاکنون در اختیار کمیسیون انتخابات قرار نگرفته است.

کمیسیون ولایتی بادغیس درحالی آقای ننگ و معاون وی را به لوی سارنوالی معرفی کرده است که در روز انتخابات ششم میزان شمار زیادی از رأی‌دهنده گان نتوانستند به دلیل نبود نام‌شان در فهرست رأی‌دهنده گان و دستگاه‌های بایومتریک رأی دهند.

کمیسیون رسیده‌گی به شکایات انتخاباتی در 23 میزان اعلام کرد که در پیوند به انتخابات ریاست جمهوری شش میزان 4528 شکایت را ثبت کرده است. دین محمد عظیمی، معاون این کمیسیون گفته بود که کمیسیون در مورد 4362 شکایت تصمیم گرفته و کار روی نهایی‌سازی 166 مورد شکایت دیگر در دفاتر ولایتی کمیسیون رسیده‌گی به شکایات انتخاباتی جریان دارد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر