10:43 21 سپتمبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

پنتاگون آماده سازی طرحی برای خروج کامل نیروها از افغانستان آغاز کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از NBC، وزارت دفاع امریکا اعلام کرده است که امریکا در مرحله برنامه ریزی و انجام اقدامات قرار دارد، در صورتی‌ كه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا بطور غیر منتظره اعلامیه ای درباره خروج كامل نیروها از افغانستان، مانند اعلامیه راجع به خروج سربازان از سوریه ایراد کند. اما وی افزوده که در حال حاضر هیچ دستوری از کاخ سفید مبنی بر خروج کامل نیروها از افغانستان دریافت نکرده است.
پیش از این نیو یارک تایمز گزارش داده بود که امریکا بدون در نظرداشت توقف گفتگوها با طالبان، آمادگی برای خروج دو هزار سرباز از افغانستان آغاز کرده است.


قابل یاداوری است که وزارت دفاع امریکا قبلاً گزارش داده بود که امریکا میخواهد شمار نظامیان خود را در افغانستان  به 8600 نفر کاهش دهد، بدون اینکه به اقدامات ضد تروریستی علیه گروه داعش و طالبان بپردازد.
این درحالیست که مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده امریکا طی یک سفر از قبل اعلام ناشده وارد شهر کابل، پایتخت افغانستان شد.
اسپر خاطر نشان کرد که خروج نیروهای امریکایی از افغانستان فقط در چارچوب توافق صلح با طالبان انجام می‌شود، اما راجع به زمان عقد توافق صلح با این گروه سخن نگفته است.
وزیر دفاع افزود، هدف برقراری صلح در افغانستان است، دیر یا زود می‌خواهیم به این هدف مان برسیم.

مرتبط:

دلیل خروج نیروهای امریکایی از شمال سوریه
روسیه: هیچ تضمینی وجود ندارد که پس از توافق صلح، خروج نیروهای امریکایی از افغانستان به تاخیر نیافتد
روسیه آماده است به ترامپ در خروج نیروهای امریکایی از افغانستان کمک کند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر