10:30 03 جون 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان خبر داده اند که مسوول آموزش داعش در ولایت ننگرهار تسلیم شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرنامه، دفتر مطبوعاتی والی ننگرهار امروز سه‌شنبه 22 اکتوبر با نشر خبرنامه گفته است که فریدون، مسئول آموزش  داعش در ولسوالی «کوت» ولایت ننگرهار همراه با سلاح و مهمات دست داشته اش تسلیم نیروهای امنیتی کشور شده است.
در این خبرنامه آمده است که این فرد باشنده ولسوالی قره‌باغ ولایت کابل بوده که به مدت هژده ماه برای گروه شورشی داعش فعالیت داشته که در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی خود را تسلیم نیروهای امنیتی کرده است.


در عین حال قول اردوی عملیات خاص افزوده است که در نتیجه این عملیات، ده تن از اعضای گروه داعش به شمول چهار مرد، دو خانم و  کودک همراه با تجهیزات‌شان به نیروهای امنیتی تلیم شده اند.
قابل یادآوریست که دفتر مطبوعاتی والی ننگرهار نیز چندی پیش اعلام کرده بود که یک شهروند ایرانی عضو گروه تروریستی داعش در ننگرهار به نیروهای سرحدی افغانستان تسلیم شده‌است.
دفتر مطبوعاتی والی ننگرهار در اعلامیه‌ای نوشته بود، که این فرد ۲۳ سال دارد و در ولسوالی «هسکه‌مینه» به نیروهای سرحدی تسلیم شده‌است.
بربنیاد این اعلامیه، این شهروند ایران توسط ابواحمد ایرانی جذب گروه داعش شده؛ اما وقتی متوجه شده که «شهروندان افغانستان مسلمان هستند» خود را به نیروهای دولتی تسلیم کرده‌ است.

مرتبط:

شورای امنیت خواستار دستگیری عاملان حملات تروریستی در افغانستان شد
دستگیری دزدان خانه های بازیکنان رئال و اتلتیکو
امریکا برای دستگیری سرکرده داعش در افریقا جایزه تعیین کرد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر