02:34 04 اگست 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

گیلبرت لوین، یکی از جانبازان برنامه فضایی ناسا، می گوید که در سال 1976، در ماموریت های Viking، به شواهد غیرقابل تصوری دست یافتیم که نشان می دهد، در این سیاره سرخ زندگی ممکن است.

به گزارش اسپوتنیک، بشر برای دریافت پاسخ به این سوال، سال‌ها و صدها میلیارد دالر هزینه کرده است، آیا می شود به واقعیت در مریخ زندگی کرد؟.

تاکنون فضانوردان نتوانستند شواهدی پیدا کنند، مبنی بر اینکه در این سیاره سرخ، آب مایع وجود دارد، هر چند که کارمندان ناسا در این مورد نظریه واحدی ندارند.

گیلبرت لوین، یکی از یکی از متخصصان برجسته ناسا که در سال 1976 در ماموریت‌های Viking اشتراک داشته بود، با تائید مطالبی که در Scientific American, به چاپ رسیده است، ادعا می کند که در نتیجه تحقیقات در مریخ، این آژانس قبلاً شواهدی مبنی بر وجود زندگی در این سیاره در گذشته دریافت کرده است، قابل یادآوری است که درست 40 بیش، ناسا دو جفت سفینه فضایی به مریخ ارسال کرد، که برای اولین بار با موفقیت یک سفینه به این سیاره سرخ نشست کرد، که بعدا ایالات متحده برای اولین بار تصاویری از مریخ دریافت نمود.

درست است ، تعدادی حلزون وجود دارد.

ابتدا، آژانس فضایی اظهار داشت كه "مطالعات بعدی شواهد روشنی در مورد وجود میكروارگانیسم های زنده در خاک در نزدیكی محل های فرود ارائه نداده است. نتایج تجزیه و تحلیل اولیه از اتمسفر مریخ، رد شد، و بسیاری از آثار "تنفس میکروبی" به عنوان اثری از واکنش های معدنی شناخته شدند.

لوین همچنین ادعا می کند که وایکینگ ها مقدار ماده ای را کشف کردند، با این حال ، او به آنچه در مورد همه بود اشاره نکرد. علاوه بر این ، به نظر وی، در مورد خود سیاره سرخ، "هیچ فاكتور واحدی خصمانه برای زندگی وجود ندارد" با وجود غلظت زیاد پركلراتهای سمی و فرآوردههای سمی موجود در خاك مریخ.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر